Medimagazin logo

Alsancak Devlet Hastanesi'nin ameliyat üniteleri yenilendi

İzmir'deki Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi'nin ameliyat üniteleri yenilenerek hizmete açıldı
Alsancak Devlet Hastanesi'nin ameliyat üniteleri yenilendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İzmir'deki Nevvar-Salih İşgören Alsancak Devlet Hastanesi'nin ameliyat üniteleri yenilenerek hizmete açıldı.

İzmir Valisi Cahit Kıraç, açılış töreninde yaptığı konuşmada hastanenin yeni donanımıyla hizmet vermeye başlamasının önemine dikkati çekti. Sağlık hizmetlerinin yüzde 70'inin devlet hastaneleri tarafından verildiğini anlatan Kıraç, şöyle dedi: "Bu yenilemeyle hastane, üstün teknolojilerin kullanıldığı Türkiye'nin önemli hastanelerinden biri haline geldi. İzmir, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'ni en iyi uygulayan illerden biri. İlde 650-700 bin öğrenci bulunuyor. Bu nüfusun sağlık hizmetinin ertelenmemesi gerekir."

Vali Kıraç, törende yer alan hayırsever iş adamı Salih İşgören'in bir süre önce vefat eden eşi Nevvar İşgören ile akla gelebilecek her türlü iyiliğin arkasında durduğunu ifade ederek, "İnanıyorum ki o da buradaki törenden haberdar ve bizi izliyor" diye konuştu. Ameliyat ünitelerinin yenilenmesini sağlayan Salih İşgören de 60-70 yıllık birikimini sağlık ve eğitim sektörleri için harcadığını belirtti. İşgören'in konuşması sırasında zaman zaman duygulanarak, ağladığı gözlendi.

Hastane Başhekimi Uzman Dr. Aslan Savaşan ise her zaman en gelişmiş tıp teknolojileri kullanmayı ve vatandaşlara imkanlar ölçüsünde en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyledi. Ameliyathanelerin uluslararası sağlık standardını yakaladığını ifade eden Savaşan, en büyük desteği hastaneye adını veren Salih İşgören'den aldıklarını kaydetti. Ameliyathane Sorumlusu Uzman Doktor Saffet Erk de 1857 yılında Fransızlar tarafından inşa edilen ve 1908'de hastane olarak kullanılmaya başlanan hastane hakkında teknik bilgi verdi.

Zaman

alsancak
devlet
hastanesi'nin
ameliyat
üniteleri
yenilendi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir