Medimagazin logo

Akşehir Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı

Akşehir'de 1953 yılından bu yana eski binasında hizmet veren Akşehir Devlet Hastanesi, yeni ve modern binasında hizmet sunmaya başladı.
Akşehir Devlet Hastanesi yeni binasına taşındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Operatör Dr. Gökhan Darılmaz, yeni binasında hizmet vermeye başlayan ve taşınma işlemleri devam eden hastanedeki çalışmaları yerinde inceledi.

Yeni hastanede hasta konforu ve hizmet alanlarının çağdaş standartlara uygun hale getirilmiş olmasından son derece memnuniyet duyduklarını ifade eden Darılmaz, eski ve yeni hastaneye bakanların, eski ve yeni Türkiye arasındaki farkı rahatça görebileceğine işaret etti.

Bundan sonra Akşehirlilerin en kaliteli sağlık hizmetini yeni teknolojik cihazlarla donatılmış modern hastaneden alacağını belirten Darılmaz, "Akşehir'i yeni hastane ile yeni tıbbi cihazlarla da tanıştırdık. Akşehir tarihinde ilk kez MR cihazı bu hastanemizde hizmet vermeye başlamıştır" dedi.

Akşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Abdüsselam Ulu ise taşınma işlemleri sırasında herhangi bir aksaklığın yaşanmaması adına gerekli tüm önlemleri aldıklarını dile getirdi.

Hastanenin 200 yatak kapasitesi ile hizmet vereceğini anlatan Ulu, "Odalarımızda her hasta için mini buzdolaplı etajer, refakatçi koltukları ve televizyon mevcuttur. Ayrıca her odamızın içinde tuvalet ve banyo yer almaktadır" diye konuştu.

akşehir devlet hastanesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir