Medimagazin logo

Akdağ: Sağlığa ayrılan parayı 3 katına çıkardık

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, istikrarlı ekonomik politikalar sayesinde sağlığa harcanan paranın da artığını söyledi.
Akdağ: Sağlığa ayrılan parayı 3 katına çıkardık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Batman’da, kentte 2002 yılındaki sağlık hizmeti ile şu an yapılan hizmetleri karşılaştırdı.

Sadece uzman doktor sayısın 5 katına çıktğını anlatan Akdağ, bunu güçlü bir ekonomi sayesinde başardıklarını belirtti.

Bakan Akdağ şöyle konuştu:
"Bugün Türkiye’de sağlığa harcanan para 2002’de sağlığa harcanan paranın üç katına çıkıyor. Devletin ekonomisi yerli yerinde olmasa kasalarımız dolu olmasa biz bu hizmeti Batmanlıya Türkiye insanına gerçekten getiremezdik."

akdağ:
sağlığa
ayrılan
parayı
3
katına
çıkardık
Yorum (3)
esatb
Sayın bakanım kimin parasını kime harcıyorsunuz. yapılan iş populistlikten başka bir şey değil.. bunların faturasını siz-ben değil, benim çocuklarım ödeyecekler. milli gelirleri ülkemizin 10 katı olan ülkeler dahi böyle bir sistemi yürütemediler, bunu siz de biliyorsunuz. sonuçta bir gün gelecek yok öyle herkese özel hastane, bedava ameliyat demeye başlayacak bakanlar- başbakanlar gelecek.. ama sizin ve başbakanımızın sayesinde bütçede koca bir delik açılmış, insanlar bedava beş yıldızlı hizmete alışmış olacaklar, arsızlaşacaklar, göbeğini kaşıyıp gelsin bedava hizmet diyecekler.. Şimdi Başbakanımızın Demirel için söylediği "40 yaşında herkesi emekli etti" sözü gibi bir gün sizin içinde üç-beş oy uğruna vatanın kaynaklarını harcadı denecek, buna emin olun.
0
Cevapla
Davut Bey
Sizin ödediğiniz vergilerden özel hastane patronlarına akıttığımız parayı 3 katına çıkardık diye bir düzeltme doğru olabilir.
0
Cevapla
Dr Hakan
Evet özel hastane patronlarına vereceğiniz paraları 3 kat arttırdınız, peşkeşe devam, doktora geldi mi imkanlarımız bu kadar...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir