Medimagazin logo

Akdağ: Genel sekreterler astronomik ücret almıyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamu hastaneleri birliğini, daha verimli hastanecilik yapmak, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak, vatandaşın ve sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmak, bu hastanelerdeki giderlerin finansmanını sürdürülebilir hale getirmek gibi son derece çağdaş kavramlar üzerine inşa ettiklerini bildirdi.
Akdağ: Genel sekreterler astronomik ücret almıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Akdağ, Türkiye Kamu Hastane Birlikleri Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasında, kamu hastane birliklerinin çok tartışıldığını, bazı meslek örgütleri ve muhalefetin bununla ilgili ''yanlış bilgiler pompalamaya çalıştığını'' söyledi.
    

Sağlık Bakanı Akdağ, ''Kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği, ücretli hale geleceği iddiası tam bir safsata. Tam tersine kamu hastane birlikleri, kamu hastanelerinin daha kuvvetlenmesini, vatandaşa verilen hizmetin daha mükemmel hale getirilmesinin araçlarından birisi'' dedi.

Akdağ, hastane yöneticilerinin astronomik ücretler aldığı konusunda ise, asla bu durumun böyle olmadığı ve bu söylemlerin sistemi sabote etmek isteyen muhalefetin asılsız çabaları olduğunu söyledi.


     ''Vatandaşın A sınıfı hastanelerden yararlanamayacağı'' iddiasının da gerçek dışı olduğunu vurgulayan Akdağ, bu sınıflandırmanın değerlendirmeye ilişkin olduğunu, bütün hastanelerin A sınıfında olması arzusunu taşıdıklarını ifade etti.


     Vatandaşların A ya da E sınıfı hastanelere gitmesinde hiçbir engel bulunmadığını dile getiren Akdağ, personelin sözleşmeli hale getirilmesinin söz konusu olmadığını, sadece yöneticilerin sözleşmeli yapılarak performans değerlendirmesine tabi tutulduğunu kaydetti.

 


    
     -''Kamu hastaneciliği taçlanacak''-
    
     Bugünkü kamu hastanelerinde geçmişte yaşanan sıkıntıların hiçbirinin yaşanmadığına dikkati çeken Akdağ, ''Kamu hastane birlikleri kamu hastaneciliğinin taçlanacağı bir dönem olacak. Geçiş dönemi problemleri arızi problemlerdir'' diye konuştu.


     Sağlık Bakanı Akdağ, ''Kamu hastaneleri birliğini, daha verimli hastanecilik yapmak, daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak, vatandaşın ve sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmak, bu hastanelerdeki giderlerin finansmanını sürdürülebilir hale getirmek gibi son derece çağdaş kavramlar üzerine inşa etmiş durumdayız'' değerlendirmesinde bulundu.


     Birlik genel sekreterlerini çok yakından ve objektif olarak takip edeceklerini ifade eden Akdağ, muhalefettin zaman zaman ''kınama'' içerikli açıklamalar yaptıklarını ancak bu kınamalardan korkmadan işlerine devam edeceklerini vurguladı.
    
     -''Konuşun ve gülümseyin''-
    
     Bir hastane yöneticisinin ''Yorgunum ve huzurluyum'' sözleriyle başlayan mektubunu okuyan Akdağ, genel sekreterlere, ''Sağlık çalışanlarının yüzüne bakın, konuşun ve gülümseyin'' tavsiyesinde bulundu.
    

Zaman zaman ''acımasız'' dille kaleme alınmış sağlık haberlerinin basında yer aldığına dikkati çeken Akdağ, vatandaşların artık daha fazla hak arama yoluna gittiğini, şikayetlerle ilgili önyargılı haberler yapılmaması gerektiğini söyledi.

akdağ:
genel
sekreterler
astronomik
ücret
almıyor
Yorum (48)
Alper Yaka
Her şey iyi güzel de Antalyada büyücek bir ilçenin Devlet hastanesinin yeni müdürü düne kadar acil serviste sağlık memuru idi. Daha vahimi müdür yardımcısının kadrosu da aslında hizmetli.. Profesyonel yönetim anlayışı buysa daha baştan bir şeylerin yanlışa gidebileceği muhakkak. Hadi bakalım hayırlısı
0
Cevapla
Mesut Yeşilırmak
15 milyarcık alan yöneticilere öneri : "Üç kuruşa muayene odalarına kapatılan, lüzumu halinde burnunu silmeyi bilmeyen cahil vatandaştan kötek yiyen doktorların yüzlerine bakın ve GÜLÜMSEYİN". Onlar da size bakıp "yorgunum,üç paraya talim ediyorum, dayağımı az önce yedim ama huzurluyum" şarkısını söyleyecekler mutlaka.
0
Cevapla
Yildirim
Kamuda tamgün çalışan ve Performans, Döner, Ek Denge Tazminatından mahrum bıraktığınız Kurum Hekimleri maaşlarından haberdar mısınız acaba? Genel Sekreter maaşının yüzde kaçını almaktalar bir inceletin bakalım, biraz mahçup olacağınızdan eminim.
0
Cevapla
dadaş dr
sayın bakanım önce aile hekimliğine geçişle sağlık ocaklarını batırdın.malesef şimdi de hastaneleri batırırıyorsun. sağlık sos veriyor.tamamen tribünlere oynanıyor.sayın başbakanım lütfen sağlığa el at.sayın başbakanım sana güvenimiz sonsuz....
0
Cevapla
Özlem Sonkal
Sağlık bakanımız haklı,astronomik ücret almıyorlar çünkü bakan kendi maaşıyla kıyaslayarak konuşuyor,bizse kendi maaşımızla kıyaslayarak düşünüyoruz.Bakanın bizi anlayabilmesi için düz değil de geniş açıyla bakması gerek duruma yani kendi penceresinden değil de bizlerin de penceresinden bakarak konuşsun lütfen,yazık
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir