Medimagazin logo

Akdağ: CHP ile TTB işbirliği yapacaksa kendileri bilir

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına ilişkin, ''Biz millet muayenehanelere mahkum olmasın, rahatça hizmet alsın diye bunu yapıyoruz'' dedi.
Akdağ: CHP ile TTB işbirliği yapacaksa kendileri bilir
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ERZURUM-  Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Akdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adalet Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasına ilişkin, hiç kimsenin milletin iradesinin üzerinde olmadığını söyledi.


     Kararname ile önceki yargı kararlarının ortadan kaldırıldığını savunan Türk Tabipleri Birliğinin (TTB) iptal davası açmaya hazırlandığı yönündeki iddialara yönelik Akdağ, şöyle konuştu:


     ''Türk Tabipler Birliğinin iptal davası açmak gibi bir yetkisi yok. Onlar CHP ile işbirliği yaparak bu işi yapıyor. Biz millet muayenehanelere mahkum olmasın, rahatça hizmet alsın diye bunu yapıyoruz. Daha önce de böyle yapmıştık. İstiyoruz ki devletin üniversitesine, devletin hastanesine vatandaş geldiği zaman başka bir adres arama ihtiyacı duymasın.''


     Vatandaşın doğrudan gittiği yerden hizmetini alması için kanun yaptıklarını ifade eden Akdağ, ''Doğrudan oradan hizmetini alsın. Ben vatandaş olarak bir de muayenehaneye mi taşınacağım, özel hastaneye mi taşınacağım? Ne mecburiyetim var. Biz kanunu bunun için yapıyoruz. Vatandaşlarımız bilsin'' dedi.


     Daha önce de TTB ile CHP'nin, Sağlık Bakanlığının yaptığı bir kanunu Anayasa Mahkemesine götürdüğünü belirten Akdağ, ''O zaman da bir takım sıkıntılar çıkmıştı. Şimdi de Tabipler Birliği ile CHP halka karşı işbirliği yapacaksa kendisi bilir'' diye konuştu.

akdağ:
chp
ile
ttb
işbirliği
yapacaksa
kendileri
bilir
Yorum (12)
drkimbıl
yapılan onca düzenlemeye rağmen mantar gibi türeyen zincir hastalere gidenlerin hergeçen yıl artıığını kimse görmüyor sanki,ayrıca chp millet iradesini taşımıyormu?
0
Cevapla
Adnan Öbek
OH OLSUN DOĞRUSU OLSUN Sn. Akademisyenlere yapılanlar az bile. Yıllarca önce Kocaeli Üniversitesi nde toplanıp " Uzmanların muayenehaneleri kapatılsın " diye , çene yoranların yol açtığı vahim tabloları şimdi kına yakarak izlesinler ! Adam Hukuk Fakültesinde çalışıyor fakat gidip bir sürü şirkete danışmanlık vs. yapıyor... Peki bunlara kim ses çıkaracak ? Siyasiler popülizmi bırakıp gerçekci olsunlar. Ben " oy aldım , istediğimi yaparım " mantığı yanlıştır. Aldığın oy kadar almadığın oy da var ! Vatandaş sadece sağlığı için mi para veriyor ? Evindeki en zaruri gideri olan suyu bile bedava vermiyorsunuz ? Dr.un emeğini hangi hakla ucuzlatıyorsunuz ? Diplomamız resmi Hastane de geçerli oluyor da , özel de neden geçerli olmasın ? Özelde yazdığımız reçeteyi SGK ödemelidir. Tıpkı , Avukatın özelde takip ettiği davaları Adliye nin kabul etmesi gibi.. Özelde proje çizen mühendisin projesinin Belediye lerce onaylanması gibi... Özel okulların verdiği diplomaları MEB nın kabul etmesi gibi.. Tıpkı , özel muhasebecinin yaptığı işleri Vergi Dairesi nin kabul etmesi gibi... Aynen bunlar gibi özel Doktor un da muayenehanesinde yaptığı işlemler Devletce, SGK ca kabul edilmelidir ... Samimi olan , riyakar olmayan gereğini yapar. Dr. Adnan Öbek
0
Cevapla
Dr.Cevdett
Sayın Bakan ''Biz millet muayenehanelere mahkum olmasın, rahatça hizmet alsın diye bunu yapıyoruz'' diyor ama, millet artık fakültelerde hocalardan hiç hizmet alamıyor.Oralarda hocaya erişmek tam bir işkence oldu.
0
Cevapla
Atila Keskin
Eğer hasta muayenehaneye gitmesin diye muayenehaneleri kapatıyorsan yanlış yapıyorsun sayın bakan.Yapacağın şey hekimin muayenehane açmasına gerek kalmayacak düzenlemeleri yapmaktır.Bir hekim olarak görüyorumki hastanalerde nitelikli sağlık hizmeti yok,buna ihtiyacı olan yine özele gidiyor ve daha çok para veriyor.Para hekim emeğine değilde patronun cebine gidiyor.Sayın bakan zannediyorki sağlık reformu yaptım.Yaptığı reformu aşağıda herkese sunuyorum: - Büyük:2 TL - Küçük:1 TL - Doktor Vizite Ücreti:1,5 TL, Saygılarımla.
0
Cevapla
Mustafa Yıldırım
Kanunsuzluğa karşı bir girişimi düzeltmeye yönelik adımları neden sözümona halkçı sözlerle engellemeye çalışıyorsunuz sayın bakan. %96 zaten kamuda. ne zorunuz var %4 ile. belki de esas amacınız bu en değerli %4'ü özele peşkeş çekmek.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir