Medimagazin logo

Ak Parti'den hekimler ile ilgili kanun teklifi hazırlığı

AK Parti'nin sağlık, ticaret, milli savunma, ulaştırma ve kripto varlıklarla ilgili kanun tekliflerinin bu yasama döneminde Meclis Başkanlığına sunulması planlanıyor. Kanun teklifi içeriğinde üniversite hastaneleri ile araştırma hastaneleri arasında geçiş yapan personelin, özlük haklarında kayıp yaşamaması için düzenleme de yer alıyor.
Kaynak: AA
Ak Parti'den hekimler ile ilgili kanun teklifi hazırlığı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

31 Mart'taki Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından TBMM Genel Kurulu'nun yeniden çalışmalarına başlamasıyla AK Parti, kanun teklifi hazırlıklarına hız verdi.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler başkanlığında milletvekilleri, farklı alanlarda yeni kanun teklifleri üzerinde çalışıyor.

İlk olarak Ticaret Kanunu'nda yapılacak değişiklikleri içeren teklifin TBMM Başkanlığına sunulması planlanıyor. Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak. Ayrıca fahiş fiyat artışı yapan işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi de teklifin çalışmaları sırasında tartışılacak.

Diğer bir kanun teklifi de kripto varlıklara ilişkin olacak. Bu teklife göre de uluslararası uygulamalara benzer şekilde Türkiye'de kripto varlıklarla işlem yapanların risklerinin azaltılması sağlanacak.

Kripto varlıkları geniş anlamda tanımlayacak düzenlemeyle, kripto varlık alım satım platformlarına Sermaye Piyasası Kurulu tarafından lisans verilmesi; finansal kuruluşlara benzer şekilde asgari faaliyet şartları zorunluluğu getirilmesi planlanıyor.

Ulaştırma alanındaki kanun teklifinin de 30 maddeden oluşması öngörülüyor. Bu kanun teklifinde gemi geçiş ücretlerine ilişkin hükümler de yer alacak.

Sağlık çalışanlarıyla ilgili kanun teklifi hazırlanıyor

Sağlık çalışanlarıyla ilgili kanun teklifiyle üniversite hastaneleri ile araştırma hastaneleri arasında geçiş yapan personelin, özlük haklarında kayıp yaşamaması hedeflenecek. Ayrıca bu teklifte idari kadrolardaki sağlık çalışanlarının da yöneticilik performansı almasına ilişkin hükümler bulunacak.

Bunların yanı sıra Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişikliklere ilişkin kanun teklifi, çalışmaların tamamlanmasının ardından Meclis Başkanlığına sunulacak.

 

ak parti
kanun teklifi
saglik calisani
Yorum (7)
muzaffer hekim
hekimin yararına bir şey çıkmaz! hala bir beklenti içinde olan varsa diye söylüyorum.
25
Cevapla
Mukremin
hala cailsan emekli hekimlerin maaşlarındaki ek ödeme kesiliyor ve gündemde değil..hiçbir meslek grubunda olmayan bu uygulama suruyor..maaşın yarısı ek ödeme zaten..
13
Cevapla
H.ibrahim oflaz
emeclis çalışan hekimlerin kesintisini sendikalar niye gündeme getirmez ozel hastanede çalışsan maaşın yarısı kesilir hastaneyi satın alsan kesilmez garip bir furum
4
Cevapla
bir deli
@mukremin bahsettiğiniz gibi bakan kaldıracaz diyordu yıllar oldu ne iyileştirme çalışanında ek ödemesini kesme gibi garabet neden bizde var
3
Cevapla
Sevim öz
günümüz koşullarında maalesef emekli herkes çalışıyor ama bir tek emekli hekimlerin maaşlarından kesinti oluyor...umarım bu adaletsizlik en kısa zamanda dikkate alınır düzeltilir
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir