Medimagazin logo

Aile hekimlerine tarife müjdesi

Aile hekimlerine tarife müjdesi Ankara İI Sağlık Müdürlüğü, Aile Hekimliği uygulamasıyla gündeme gelen Aile Sağlık Merkezlerinin elektrik aboneliği sorununa çözüm getirdi.
Kaynak: MİLLİYET-ANKARA
Aile hekimlerine tarife müjdesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yeni uygulamayla merkezlerin 'ticari abonelik' tarifesi 'resmi kurum aboneliği'ne çevrildi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezleri'nin elektrik abone tarifelerini ticari abonelikten, resmi kurum aboneliğine çevirmek için harekete geçti. Geçen yıl, Ankara'da başlanan Aile Hekimliği uygulamasıyla gündeme gelen Aile Sağlık Merkezleri'nin elektrik aboneliği sorununa, İI Sağlık Müdürlüğü son noktayı koydu. Yeni başlatılan uygulamayla, başkentteki sağlık ocakları, aile yaşam merkezlerine dönüştürülmüş, merkezlerin elektrik abonelikleri, aile hekimlerince devir alınmıştı. Aile hekimlerine devredilen elektrik abonelik tarifeleri, Başkent Elektrik ve Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) tarafından, 'ticari abonelik' tarifesi üzerinden ücretlendirilmeye başlanmıştı.

EPDK Düzeltti

Aile Sağlık Merkezleri'nin elektrik ücretlerinin 'ticari abonelik' tarifesi üzerinden yapılmasından kısa süre sonra, sorunlar ortaya çıktı. Bunun üzerine, Sağlık Bakanlığı Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) başvurarak, sorunun düzeltilmesini istedi. EPDK'nın Elektrik Piyasası Kurulu haziran ayı toplantısında, '21 Dağıtım Şirketi için Tarife Uygulamalarına ilişkin Usul ve Esasların' l'ci maddesine, 'Sağlık Bakanlığı'na Bağlı Aile Sağlığı Merkezleri' ibaresini ekleyerek, değişikliği gerçekleştirdi. Merkezlerin resmi kurum aboneliğine geçişiyle ilgili değişiklik, Bakanlar Kurulu Kararı ile Temmuz ayında Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tek muhatap: BEDAŞ Değişikliğin yürürlüğe girmesinden bir ay sonra Aile Hekimleri Müdürlüğü, Aile Sağlık Merkezleri'nin elektrik abone tarifelerinin ticari abonelikten, resmi kurum aboneliğine çevrilmesi için internet sitesinden bir yazı yayımladı. BEDAŞ'a hitaben yazılmış, Sağlık 11 Müdür Yardımcısı Dr. Murat Özmen imzalı dilekçe eki bulunan yazıda, elektrik tarifesi için aile hekimlerinin dilekçe ve elektrik fatura örneği ile BEDAŞ'a başvurması istendi.

aile
hekimlerine
tarife
müjdesi
Yorum (1)
a.kerim telafarli
elektrik abonmaligi halk toplum saglik merkezi tarafindan yapilmali ve elektrik faturalarin o merkezde bulunan doktorlarin maaslarindan otomatik olarak kesilsin cunku abonmalik hususunda doktorlar arasinda anlasmazliklar olusuyor
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir