Medimagazin logo

Aile hekimleri birlik yönünde bir büyük adım daha attı

Aile Hekimleri Federasyonu (AHEF)’nun son Yönetim Kurulu sonrasında yapılan açıklamada 2 aile hekilmiği derneğinin daha AHEF’e katılacağı açıklandı.
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Aile hekimleri birlik yönünde bir büyük adım daha attı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aile Hekimleri Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantı sonrası Yönetim Kurulunun Medimagazin’e yapılan açıklamada İSTAHED’in AHEF’e katılacağı bildirildi. İSTAHED’in üyelik başvurusu üzerine alınan karar sonrası, İstanbul’un iki aile hekimliği derneği olan İSTAHED ve İAHDER’in de birleşeceğinin ümid edildiği dile getirildi.

İSTAHED tarafından yapılan açıklamada ise Haziran ayında federasyona üyelik için Olağanüstü Genel Kurul kararı alındığı bildirildi.

AHEF’e katılan bir diğer dernek ise Batman Aile Hekimleri Derneği (BAHED) oldu.

aile
hekimleri
birlik
yönünde
bir
büyük
adım
daha
attı
Yorum (2)
kral
birlikten her zaman kuvvet doğar.
0
Cevapla
Mücahit Altuntaş
Aile hekimlerinin Dahiliye , Pediatri , Genel Cerrahi , Halk sağlığı branşalarıyla , yani ! ,bütünsel yaklaşan bütün braşnlarla bir araya gelmesini , yeni ve akılcı bir sağlık sistemi için işbirliği yapmasını diliyorum.Dernek yönetimleriyle görüşebilirler.İhtiyaç var. Yeterli sürede muayne Sevk sistemi Branşlar arası bilginin ve uzmanlığın paylaşımı Kronik hastalıkların yönetimi. Sağlıkta köpürtülmüş işlem ve sistem yerine nitelikli , konforlu , geridönüşümü olan sevk sistemiyle yaklaşım. Aile hekimlerinin uzun dönemli gücü ve etkisi bu sistemi çalıştırması ve bütünsel yaklaşan branşlarla işbirliğine bağlıdır.Tıpkı sağlık sisteminin geleceği etkinliği ve konforu olup olmaması gibi.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir