Medimagazin logo

Aile hekimi sınır tanımıyor

Göç eden ailelerin takip ettikleri hamile ve çocuklarına aşı yapmak için 350 kilometre yol kat etti...
Aile hekimi sınır tanımıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Malatya'nın Arguvan ilçesindeki aile hekimi, havaların ısınmasıyla birlikte Erzincan'ın Sarı Çiçek Yaylası'na göç eden ailelerin takip ettikleri hamile ve çocuklarına aşı yapmak için 350 kilometre yol kat etti.

Aile Hekimi Dr. Cumali Kuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aile hekimliği uygulaması kapsamında sorumlu oldukları bölgelerde hizmet verebilmek için sınır tanımadıklarını söyledi.

Bozburun köyünde takip ettikleri hamile ve çocukların yaz aylarında Çiçek Yaylası'na göç ettiklerini belirten Dr. Kuş, aşı yapabilmek için 350 kilometre yol gittiklerini ifade etti.

Dr. Cumali Kuş, zahmetli bir yolculuğun ardından ebe Ayfer Kılıç ile birlikte 5 aylık Merve Perk, 4 aylık Hatice Şurademez ile hamile Şehadet Geyik, Münevver Fırat ve Nahide Dağdeviren'in rutin aşılarını yaptıklarını bildirdi

İkametinden geçici süreliğine ayrılanlara sağlık hizmetlerini bulundukları yerlerde vermeye çalıştıklarını vurgulayan Dr. Kuş, şöyle konuştu:

''Bizim bölgemizde yaşayıp da geçici olarak yaylalara gidenlerin hizmetlerini veriyoruz. Sarı Çiçek Yaylası'na giden çocuk ve hamilelerin aşılarını da bu şekilde yaptık. Yaklaşık 4-5 saatte 350 kilometre yol kat ettik. Görevimiz neyi gerektiriyorsa onu yaptık. Değil 4-5 saat yol, gerekirse daha uzak mesafelere dahi gideriz. Yeter ki bebeklerimiz ve gebe annelerimiz aşısız kalmasın. Kış aylarında bazı köylerin çamur deryasına dönen yollarında, yaz aylarında ise görüldüğü gibi uzak yerlere göç eden yaylacılarımız çoğalmaktadır. Onlara ulaşabilmek elbette sorun, ama biz görevimizin bilincindeyiz.''

aile
hekimi
sınır
tanımıyor
Yorum (4)
Dr. M.K.
Benim bir önerim var.Yıllık izninizi alın ve tüm yaylayı aşılamak üzere tatilinizi orada geçirin; böylece mesaiden de yememiş olursunuz!
0
Cevapla
haydar kaya
sadece mesafede değil popülizmde de sınır tanımıyor doktor arkadaş. merak ediyorum da takip ettiği hastalar yurtdışına çıktıklarında da aşılamak için yurt dışına gidiyor mu? kapsama alanı ne kar bu doktor arkadaşın?
0
Cevapla
ali
doktor kuş misali bi orda bi burda, cemali bey halka yapılan haberler
0
Cevapla
ylz
doktor ve ebe arkadaş 2 bebek ve 4 gebenin aşı ve takiplerini yapmamış olsalardı 2011 de çıkan performans yasasına göre maaşlarının neredeyse yarısını alamazlardı.durum böyle olunca 350 km yolda bir şeymi ki:)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir