Medimagazin logo

Ağrı'ya 32 doktor atandı

Sağlık Bakanlığı'nın 63. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası kapsamında Ağrıya 31 uzman 1 pratisyen olmak üzere 32 doktorun atanması gerçekleşti.
Ağrı'ya 32 doktor atandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Kenan Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, Ağrı, Patnos ve Doğubayazıt ilçelerine doktor ataması yapıldığını bildirdi.

Sağlık çalışanı eksikliğini gidermek için çalışma yürütüklerini belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Doktorlar Ramazan Bayramı sonrası göreve başlayacak. Kura kapsamında en fazla doktor atanması yapılan iller arasına girdik. Uzman doktor kadroları Ağrı Devlet Hastanesine acil tıp, anesteziyoloji, çocuk cerrahisi, kardiyoloji, nöroloji, radyoloji, iç hastalıkları uzmanı, kalp damar, kulak burun, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, genel cerrahi, tıbbı patoloji, gastroenteroloji ve çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Diyadin Devlet Hastanesi'ne aile hekimliği ile göz hastalıkları uzmanı, Patnos Devlet Hastanesi'ne çocuk sağlığı ve hastalıklar, göğüs hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum ile tıbbı biyokimya uzmanı, Doğubayazıt Devlet Hastanesine ise çocuk sağlığı ve hastalıkları, deri ve zührevi hastalıklar, iç hastalıklar, üroloji ve fiziksel tıp ve rehabilitasyon uzmanı olarak gerçekleşti."
 

ağrı'ya
32
doktor
atandı
Yorum (7)
esatb
bravo bravo şak şak şak. üç kuruşa çalışın köleler, çalışın ki yol su oy olarak dönsün
0
Cevapla
My
Allah tez zamanda kazasız belasız kurtarsın inşallah...
0
Cevapla
Ali Canseven
Hekim açığı var diyen yetkililer okusun diyorum.Hekim fazlalığından ilçeler bile doldu.
0
Cevapla
drburcu
ÇOK DOKTOR OLUNCA HERŞEY SÜPER Mİ OLUYOR? SENİN ALETİN EDAVATIN PARDON POLİKLİNİK ODAN VARMI???? HEKİM NE YAPSIN. DOĞUDA ŞU MANTIK VAR; ÇOK DOKTOR HERŞEY ÇOK İYİ. YOK ARKADAŞ ALET İŞLER EL ÖVÜNÜR KUSURA BAKMA.... BU SİSTEM 6 SENEDE YETİŞEN CERRAHLARI AMELİYATTAN SOĞUTUYOR VE KÖRELTİYOR.YAZIKLAR OLSUN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM....
0
Cevapla
port
10000 hakim savci var 120000 doktor bu ulkeye saglik kadar adalette lazim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir