Medimagazin logo

Adıyaman'da eğitim araştırma hastanesi kuruldu

Adıyaman'da Sağlık Bakanlığı'na ait 2. basamak sağlık hizmeti veren Adıyaman Devlet Hastanesi, 82.Yıl Devlet Hastanesi ve Adıyaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yeni bir yapıya kavuştu.
Adıyaman'da eğitim araştırma hastanesi kuruldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Söz konusu kurumlar artık Sağlık Bakanlığı Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek. Adıyaman Üniversitesi ile imzalanan ortak kullanım protokolü gereği Tıp Fakültesi hizmet binası ve akademisyenleri de bu kapsamda değerlendirilecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Parti Adıyaman Milletvekili TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Dr. Murtaza Yetiş, "İlimizde sağlık alanında ülkemize örnek olan birçok uygulamaya imza atılmıştır. Performans kriterleri yönünden ülkemiz standartlarının üzerinde olduğumuz halde üçüncü basamak sağlık hizmeti verememek bizleri bir hayli üzmekteydi. Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Talha Gönüllü Bey'in özel gayretleriyle, kaynakların daha doğru kullanılmasıyla KVC, anjiyo, 3. basamak yoğun bakım, organ nakli gibi hizmetler ilimizde de verilmeye başlanacak. Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ediyor, ilimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

adıyaman'da
eğitim
araştırma
hastanesi
kuruldu
Yorum (3)
hasan
ayak yapmayin, on tane binayi birlestirseniz, Tabelayi büyük harflerle yazsaniz ne olacak.....ICI BOS BINALAR
0
Cevapla
Osman D
Bırakınız Adıyaman'ı oradan çok daha gelişkin iller olan Şanlıurfa'nın, Elazığ'ın, Van'ın, Diyarbakır'ın Eğitim Hatanelerine bakınız. Kaçar tane kalifiye öğretim üyesi varmış bir sayınız. Bence doğu da olması bir yana büyükşehir belediyesi olmayan il merkezlerine Eğitim Hastanesi ya da Tıp Fakültesi açmak tümüyle israf. Bu tür kurumların görevini tam icra edebilmesi için öncelikle orada belirli bir nüfus yoğunluğunun olması gerekiyor. Yok sizin amacınız kaliteli sağlık hizmeti vermekse bunu çok iyi donanımlı ve iyi yönetilen devlet hastaneleri ile de yapabilirsiniz. Bunun için mutlaka "eğitim" sözcüğünü suistimal etmek gerekmez. Saygılarımla.
0
Cevapla
hasan madenci
çok geç kalınmış bir hamle Adıyaman için şimdiden hayırlı olsun büyük hizmetler yapacaktır. kararı verenleri emeği geçenleri kutluyorum
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir