Medimagazin logo

9. Ulusal Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetoloji Günleri Ankara’da başladı

20-24 Eylül 2023 tarihleri arasında Ankara’da bir otelde gerçekleştirecek olan 9. Ulusal Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetoloji Günleri başladı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
9. Ulusal Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetoloji Günleri Ankara’da başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Dermatolojik Cerrahi Derneğince düzenlenen ve başkanlığını Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Seher Bostancı’nın yürüttüğü ‘Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetoloji Günleri’ alanında uzman isimlerin yoğun katılımıyla devam ediyor.

İki yılda bir düzenlenen ve ilki 2006 yılında International Society for Dermatologic Surgery ile birlikte düzenlenen Dermatolojik Cerrahi Günleri’nin amaçları arasında ‘dermatolojik cerrahinin iki temel parçası olan eksizyonel cerrahi ve kozmetoloji konularında en güncel bilgileri ve uygulamaları Türkiye’ye taşıyabilmek, paylaşabilmek ve uygulama düzeyini en üst seviyede yaygınlaştırabilmek’ yer alıyor.

Bu yıl 9'uncusunun gerçekleştirildiği toplantıda hem dünyadan hem de Türkiye’den dermatolojik cerrahi alanında tecrübeli bilim insanlarının yer aldığı konferanslar ve panellerin yanı sıra katılımcıların aktif uygulama yapabilecekleri kurslar düzenleniyor.

Ayrıca bu yıl geçen yıllarda ilgi gören kadavra üzerinde anatomi kursu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı ve Anatomi Anabilim Dalı ile işbirliği içerisinde daha da kapsamlandırılarak gerçekleştirilecek.

Dermatoloji alanındaki güncel konuların ele alındığı ve tartışıldığı toplantı, 24 Eylül’de sona erecek.

9. Ulusal Dermatolojik Cerrahi ve Kozmetoloji Günleri Fragmanı:

 

dermatolojik cerrahi ve kozmetoloji gunleri
dermatolojik cerrahi dernegi
ankara
Yorum (2)
ustura KEMAL
vay canına kozmetoloj ha çok havalı
Cevapla
serkan
kozmetoloji ayrı bir branştır, bizde dermatolojinin içine yedirme çalışmalarını görüyoruz, içinde olup ilgili olanları hariç tutuyorum.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir