Medimagazin logo

61 yıllık ilçe hastanesine ilk göz doktoru

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde 61 yıl önce hizmete açılan Devlet Hastanesine ilk kez göz doktoru atandı.
61 yıllık ilçe hastanesine ilk göz doktoru
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, 1950 yılında hizmete giren Akçakale Devlet Hastanesine, Sağlık Bakanlığının ataması ile geçen hafta ilçeye gelen Dr. Güzide Akçay, hasta kabulüne başladı.

30 bin nüfuslu ilçede günde ortalama 10-15 hastaya poliklinik hizmeti veren Dr. Akçay, cerrahi müdahale dışında hastalara şimdilik muayene hizmeti veriyor.

Hastane Başhekimi Dr. Ahmet Bayat, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihinde ilk kez bir göz doktorunun görev yaptığı hastanede büyük bir eksikliğin giderildiğini söyledi.

Ayda ortalama 400 civarında hastanın göz polikliniğine müracaat ettiğini ancak doktor olmadığı için bu hastaların Şanlıurfa'ya sevk edildiğini dile getiren Dr. Bayat, şunları kaydetti:

"61 yıl önce hizmete açılan hastanemize ilk kez bir göz doktoru atandı. Geçen haftadan bu yana hastalarımıza göz polikliniğinde hizmet vermeye başladık. Bazı eksiklikler nedeniyle şu anda yalnızca muayene hizmeti sunulsa da ilerleyen dönemlerde hastanenin imkanları geliştikçe ilçe halkına daha kaliteli hizmet vereceğiz. "

İlçe hastanesine göz doktorunun atandığını duyan vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

61
yıllık
ilçe
hastanesine
ilk
göz
doktoru
Yorum (2)
ali tokmak
acaba bu değerli uzman ablamız günde 10 15 hasata ile ne kadar döner sermaye alıcak ve orda ne kadar süre kendi isteğiyle duracak? hani bilmiyorum ondan soruyorum..
0
Cevapla
Ahmet Demircan
ya ne geyik muahbbetler. ne biyomikroskop ne otorefraktometre ne eşel böyle göz muayenesi mi yapılır allasen. oraya giden ablamız da mecburi bitse de kaçsam diye şafak sayacaktır ne yazık ki...alamadığı döner de cabası günde 10-15 hasta ancak sabit ödemeyi karşılar
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir