Medimagazin logo

"12 milyon borcu 1 milyona düşürdük"

Uşak İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanı İsmail Çelebi hastanelerin taşınması sürecini ve birliğin 10 aylık mali değerlendirmesini yaptı.
"12 milyon borcu 1 milyona düşürdük"
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Mali Hizmetler Başkanı Çelebi yaptığı açıklamada; “02 Kasım 2012 tarihinde göreve başladığımız günden bu güne kadar iyi bir stok kontrol yönetimi uygulayarak, bütün hastanelerin alımlarını tıbbi sarflar, cihazlar ve her türlü ihaleler tek elden yapılması ve takip edilmesi, bilinçli ve profosyonel ekipler ile iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi sonucu ihale ile yapılan alımlarda borçluluk gün süremiz 02 Kasım 2012 tarihinde 180 - 200 günlerde iken şu an 50-60 güne kadar düşürülmüştür. Genel Sekreterliğimize bağlı merkez hastanenin ve ilçe hastanelerin göreve başlanıldığında tarihlerde bulunan borçları ilerleyen aylarda hastanelerimizdeki gerçekleşen tahakkuklarımız karşılığında gönderilen bütçeden karşılanmış ve borç stoklarımız yüzde 90’ların üzerinde azalma göstermiştir. 12 milyon olan borç stoğu 1 milyona kadar düşürülmüştür. Uşak Devlet Hastanesi, Banaz Devlet Hastanesi, Eşme Devlet Hastanesi, Sivaslı Devlet Hastanesi ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin İlaç ve Sarf Malzeme ihtiyaçları Uşak Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekterliği Mali Hizmetler Başkanlığı tarafından sağlanmakta ve dolayısıyla alınan malzemelerin toplu alınması, maliyetleri daha düşük tutmakta, hem daha kaliteli malzemeler temin edilmesini sağlamakta hem de direk hastanelerimizin gelirlerinde artış olmaktadır” dedi.


Çelebi, 2014 yılının mali ve idari anlamda 2013 yılı gibi çok başarılı bir yıl olacağını ümit ettiklerini belirterek, “Öncelikle hizmet verilen sağlık alanının şakaya gelmeyecek bir alan olduğu ve asla hataları ve tedbirsiz davranışları kabul etmeyeceğinin bilincindeyiz. Başta bize bu güne kadar ve bu göreve ilk başladığımız zamandan beri her zaman pozitif, arkadaşça ve samimi yaklaşan, yaptığımız görevin yüceliğini hep ön planda tutan Genel Sekreterimiz Yalçın Atlı’ya sonra bizi destekleyen ve yardımcı olan mesai arkadaşlarıma, tüm hastane yöneticilerimize, personellerimize ve misafirlerimize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım” diye konuştu.

"12
milyon
borcu
1
milyona
düşürdük"
Yorum (1)
volkan öz
SGK'ya daha fazla fatura kesmeden bu borcu düşürmek mümkün mü? Sağlık hizmetlerini karlılığı ön planda tutarak yönetmek her ne kadar ilk bakışta mantıklı gibi görünse de harcadığınız para aynı kaynaktan geldiği için aslında temelde başka borçlar yaratarak bu borcu ödemektesiniz. Uşak, Kayseri, Afyon vs. yöneticileri borçları düşürdüğünden bahsederken 1 hastanın devlete ve dolayısıyla hepimize maliyetini ne derecede artırdıklarını da hesaplamalıdır. Bir hastanın ortalama maliyetini şu kadardan şu kadara düşürdük diye övünmek mantıklı olabilir.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir