Medimagazin logo

YKS Türkiye birincisinin tercihi Hacettepe Tıp oldu

Hacettepe Üniversitesi, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Türkiye birincisi Mustafa Özcan'ın, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih ettiğini duyurdu
Kaynak: MEDİMAGAZİN
YKS Türkiye birincisinin tercihi Hacettepe Tıp oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hacettepe Üniversitesinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Türkiye birincisi Mustafa Özcan, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini tercih etti. Hacettepe Üniversitesi, 2023 yılında da dereceye giren öğrencilerin ilk tercihlerinde yer alarak farkını ortaya koydu. TYT puan türünde 3 milyon 527 bin 443 adayın, AYT puan türünde ise 2 milyon 573 bin 169 adayın katıldığı sınavda, 559.53320 puan alarak AYT birincisi olan Mustafa Özcan Türkiye’nin en iyi üniversitesi olan Hacettepe’yi tercih etti."

 


 

hacettepe universitesi
tip fakultesi
yks
mustafa ozcan
Yorum (19)
nevzat kulukçu
hekimler hemen her haberin altında geçinemiyoruz, can güvenliğimiz yok, sosyal hayatımız yok, öldük, bittik yazıyor ama zeki çocuklar yine de hekim olmak istiyor. bu çocuklar gerçekten yeterince zekice tercih yapmıyorlar mı yoksa hekimler biraz abartıyor mu şikayet konusunu??
40
Cevapla
hekım
tek bırıncı yok ve bırcok zekı ogrencı baska bolumlerde abartılacak bır olay degıl
13
Cevapla
Murat tan
ne hacettepeymis arkadaş. coook eskiden belki iyi bir eğitim veriliyordu ama şimdi çok daha iyi fakülteler var. bir çok iyi denilen hoca kalmadı, temel bilimler eğitimi verilen ilk 2 sene bile öğrenciyi zorlayıp sınıfta bırakan saçma sapan bir fakülte, ayrıca ankara'da olması da çok kötü.
22
Cevapla
DRCEVDETT
hayırlı uğurlu olsun allah muvaffak kılsın. iş bulma garantisi olan, ülkemizdeki diğer memuriyetlere göre geliri daha iyi olan bir alan olduğu için hekimlik halen revaçta. insan severek yaptığı bir işten dolayı hiç bir zaman yorgunluk ve pişmanlık duymaz...
30
Cevapla
Özgü
@murat tan sana göre demek ki
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir