Medimagazin logo

Yeşilay Kilis Eski Şube Başkanı uyuşturucudan tutuklandı

Aracında 800 gram uyuşturucu ve hassas terazi bulunan Ahmet Zorlu tutuklandı. İddiaları yalanlayan Zorlu, “Araç kiralıktı” dedi
Kaynak: Sözcü - Veli Toprak
Yeşilay Kilis Eski Şube Başkanı uyuşturucudan tutuklandı
Ahmet Zorlu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yeşilay’ın Kilis Eski Şube Başkanı Ahmet Zorlu, 800 gram uyuşturucu ile yakalandı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Araçta hassas terazi de ele geçirildi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, geçen hafta Kilis’e geldi ve teşkilatla toplantı yaptı. Kilis ziyareti sonrasında araç konvoyuyla Şanlıurfa’ya geçti.

Uyuşturucu ihbarı

Konvoyda yer alan Yeşilay Başkanı Ahmet Zorlu’nun kullandığı araç, Urfa’dan dönerken trafik kazası yaptı. Araç Gaziantep’te tamirciye bırakıldıktan sonra uyuşturucu ihbarı yapıldı. Jandarma araçta 800 gram uyuşturucu, hassas terazi, tuşlu telefon ele geçirdi. Kilis’te bulunan Zorlu Gaziantep’e çağrıldı. Savcılıkta ifadesi alındı ve mahkemece tutuklandı. Suçlamaları reddeden Zorlu “Benim haberim yok, araç kiralık” diye ifade verdi. Jandarma ihbarın yapıldığı telefonu araştırıyor.

Plaket vermişti

 2019 yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ‘’Sigara, alkol, uyuşturucu bağımlılığına karşı’’ yarışma düzenleyen Ahmet Zorlu, dereceye giren öğrencilere plaket de vermişti.

Yeşilay'dan açıklama

Olayın ardından Yeşilay'dan açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“22.12.2023 tarihinde basında Yeşilay Kilis Eski Şube Başkanı’nın adının geçtiği haberlere ilişkin açıklama yapma gereği doğmuştur. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmak isteriz.

Söz konusu haberlerde ismi geçen şahıs, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 05.04.2019 tarihli 27/72/2019 sayılı kararı ile görevden alınmıştır ve bu tarihten beri kurumumuzla hiçbir ilişkisi bulunmamaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”


 

ahmet zorlu
yesilay
uyusturucu
kilis
yesilay kilis eski sube baskani
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir