Medimagazin logo

Yerkel'e rapor veren o doktor konuştu

6 yaşındaki çocuğum 'Baba sahteci misin' diyor
Kaynak: HÜRRİYET
Yerkel'e rapor veren o doktor konuştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Soma’da eylemciye tekme atan Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’e 7 gün iş göremez raporu veren Dr. Şervan Gökhan, Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) e-posta grubuna mesaj yolladı.


“3 günden beri sahtekâr, diplomasının hakkını vermeyen, yüzsüz, soysuz, TV ekranlarında resmi çıkan ve 6 yaşındaki çocuğu tarafından ‘Baba sen sahteci misin’ diye çağrılan birisiyim” diyen Gökhan’ın mesajı özetle şöyle:

BAŞBAKANLIK HASTASI

- “Yazıya başlamadan Soma’da hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet ve ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu durumlara söz konusu olan raporun verilme hikâyesini  paylaşmak istiyorum. 14 Mayıs 2014’te arandım ve hastaneye Başbakanlık’tan bir hastanın geleceği ve hastanede veya yakınlarda isem tarafımdan hastanın değerlendirilip değerlendirilemeyeceği soruldu. Ben de 5 dakikalık mesafede olduğumu ve hastaya bakabileceğimi ilettim. Hastaneye geldiğimde hasta o günün acil tıp uzmanı tarafından görülmüş, o esnada acilde bulunan ortopedi asistanı tarafından ve bizim asistanımız tarafından da değerlendirilmişti. Hastanın ne olduğunu sorduğumda arkadaşlarımdan yaşanan bir arbede sonrasında hastanın kliniğimize başvurduğunu öğrendim ancak olayın oluş biçimini sorma ihtiyacı bile hissetmedim.

Hasta arkadaşlarımız tarafından grafi çekimine gönderilmişti. Hastayı grafi çekimindeyken gördüm ve grafi çekildikten sonra muayene ettim. Hastanın özellikle sağ alt ekstremitesinde hareketle ağrı ve hassasiyet mevcuttu. Aynı zamanda sağ dizde ve tibiada (ki bunu da rapora yazmayı unutmuşum) yumuşak doku şişliği vardı. Bu arada ben gelmeden önce hastayı muayene eden arkadaşlarımız hastanın muayene formunu zaten doldurmuştu ve muayene bulguları da benim fizik muayene bulgularım ile aynı idi. Hastayı odama aldım ve 5 veya 7 gün bacağına yük bindirmemesini, istirahat raporu yazabileceğimi ifade ettim ve yazdım. Bu arada hastanın hastanemize girişi benim adıma değildi, hastaya raporu ben yazdığım için girişi kendi adıma çevirttim.

- 3 gün öncesine kadar meslek hayatı boyunca toplumsal hiçbir olayda herhangi bir otoritenin yanında yer almamış olan, yaralanan göstericiye de, polise de, katile de, hırsıza da eşit mesafede durarak mesleğinin gereklerini yerine getiren bir acil tıp uzmanıyım. Nasıl çalıştığımı benim anlatmama gerek yok, merak eden daha önce çalıştığım yerlerden sorabilir.

MESLEKTAŞLARIM ÜZDÜ

Beni asıl üzen şarkıcı/ sanatçı vs. kişilerin attıkları tweet’ler veya mesajlar olmadı. Birçok meslektaşımın, tıp fakültesi öğrencilerinin dahi eşime, aileme, bana yaptığı hakaretler oldu.”

 

yerkel'e
rapor
veren
o
doktor
konuştu
Yorum (38)
Ahmet Serel
Mesleğimizin cilvelerinden biride maalesef eşin dostun rapor talepleridir.Bu meslektaşımızın verdiği raporu tartışmak bana düşmez ancak TTB yönetimi içerisinde acaba kaç kişi eşine dostuna tanıdık raporu vermiştir bunu çok merak ediyorum.
0
Cevapla
mehmet can
arkadaşlar olay nedir biliyormusunuz atatürk eğitim arş hastanesi siyasi otoritenin sağlık kampıdır.bakanlar,millet vekilleri vb sağlık problemlerinde buraya giderler.türkiyede eğer başbakanlık tarafından aranıpda hastaya bakmayacak ve rapor vermeyecek kaçtane babayiğit doktor var biliyormusunuz,ben söyliyim kocaman bir sıfır muhtemelen rapor alan kişiye olaydan sonra tepkiler büyüyünce bence akıl verdiler git rapor al kendini savun diye elinde bulunsun şervan beyin yerinde kim olursa olsun aynı şeyi yapardı yoksa kendini hakkaride bulurdu.burada tartışılacak olan husus 7 gün rapor alan arkadaşın istirahat etmesi gerekirken başbakanımız ile hemen ertesi gün ayakta ve yürürken görülmesidir.bence toplumun esas kızdığı nokta bu yoksa meslektaşımın herhangibi kusuru yoktur görevini yapmıştır.
0
Cevapla
selim ileri
Herkese milyonluk piyango çıkacak değil ya,durduk yerde rezil olma piyangosu bu doktor arkadaşa çıkmış.meslketaşıma açıkcası çok üzüldüm.Çünkü bu etiket yafta yada kendi hatası nereye gitse suratına bir şekilde çarpılacak haysiyet karakter lincine uğrayacak.Algı yönetimi nasıl yapılır bunun kitabı son 6 ayda bir kez daha uygulamalı olarak yazıldı.Kara propoganda nasıl yapılır kitlelerin algısı nasıl yönetilir nasıl yalanla dikkatler başka yöne çevrilir detaylı bir şekilde uygulandı.Şimdi kimse ayakkabı kutusunu konuşmuyor varsa yoksa cemaat.ne hainmiş bunlar modunda herkes.milyar dolarlar çalınmış milletin umurunda bile değil.Türkiyeyi dünyaya rezil eden adamı unuttuk vay o doktor kim diye birbirimizi yiyoruz.Aradan sıyrıldı bizim tekmeci..bence tekmecinin yerinde olsam tekmelik dizlik takar vatandaşı dövmeye devam ederim.bu millet için yaralanmaya değmez,önlemimi alırım.çünkü kafasını çalıştırmayan adamın hakkı paso dayak yemektir.
0
Cevapla
dre44
mehmet can arkadaşa sonuna kadar katılıyorum atıp tutanların da neler yaptığını biliyoruz suçu bir kişiye yık olsun bitsin.
0
Cevapla
Frankie Bellevan
değerli meslektaşımızın açıklamasından ben şu sonucu çıkardım. burada "asıl kabahat" atatürk eğitim ve araştırma hastanesinde yusuf yerkel hastaneye geldiği esnada onu muayene eden ve gerekli işlemleri yapan "o günün acil tıp uzmanı,ortopedi ve acil tıp asistanı meslektaşlarımız tarafından değerlendirildiği halde,"olay tam rapor aşamasına gelmişken" doç.dr.servan gökhan meslektaşımızı hastaneye gelmesi için "telefonla" arayandadır. bunlar da büyük ihtimalle hastane yönetici ve idarecileridir. başbakanlıktan meslektaşımızı arayacaklarını zannetmiyorum. onlar büyük ihtimalle hastane yönetimiyle muhatab olmuşlardır. hastane yönetimi de meslektaşımızı arayınca kalkıp hastaneye gelmiştir. o esnada acilde görev yapan "acil tıp uzmanı,ortopedi asistanı ve acil tıp asistanı" meslektaşlarımız hastane yöneticilerine ve yusuf yerkelin mübarek dizine yetmemiş mi? şunu da merak etmiyor değilim. acaba hastane yönetici ve başhekimi,ilgili bölge genel sekreteri,sayın sağlık bakanımızın bizzat kendileri de çorbada hepimizin tuzu bulunsun,"gün gelir lazım olur" diye bu kutsal raporu,metni,magna carta'yı imzaladılar mı? mübarek diz bu kadar önemli de,acaba yerde tekmelenen zavallı vatandaşın,protestocunun halini hiç düşünen oldu mu? sözün özü kabak meslektaşımızın başına patlamış ve arena'ya aslanların önüne atılan da o olmuştur. meslektaşımızın iyi niyeti(arandığı için hastaneye gelmesi) kötüye kullanılmıştır. eminim olayın saçmalığının o da farkına varmıştır ama tepki koyamamıştır. kendisine selamlar,saygılar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir