Medimagazin logo

Yelda hemşirenin 11 yaşındaki oğlundan anlamlı pankart

İzmir'de, Sağlık-Sen'in düzenlediği sağlıkta şiddet protestosu eylemine, bir hemşirenin oğlu olan 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ünal'ın elinde taşıdığı "Annemi benden çok siz görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklinde yazılı döviz damgasını vurdu. Minik Yavuz, "Annem acil serviste görevli. Nöbete giderken korkuyorum, sağlıkçılara lütfen saldırmayın" dedi.
Yelda hemşirenin 11 yaşındaki oğlundan anlamlı pankart
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Samsun’da, Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun’un Hastanede öldürülmesine tepki dinmek bilmiyor. Tüm yurtta bir araya gelen binlerce sağlık çalışanı, bugün iş bırakarak duruma tepki gösterdi. İzmir'de de Sağlık-Sen tarafından İzmir Tepecik eğitim ve Araştırma Hastanesinde gösteri düzenlendi. Göğüs Hastanesinde toplanan sağlık çalışanları, buradan Tepecik Hastanesine yürüdü. Çalışanlar, ellerindeki döviz ve pankartlarla sloganlar atarak, sağlıkta şiddetin sona ermesini istedi.

"ANNEM NÖBETE GİDERKEN KORKUYORUM"

Protesto eylemine katılan sağlık çalışanları arasında, yılın hemşiresi seçilen Sağlık-Sen üyesi Yelda Ünal’ın oğlu Yavuz Kağan Ünal da vardı. 11 yaşındaki Yavuz'un elinde taşıdığı dövizde yazan "Annemi benden çok sizler görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklindeki ifade protesto gösterisine damga vurdu. Annesinin İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde görev yaptığını anlatan Yavuz Kaan Ünal, "Annem nöbete giderken korkuyorum. Halkımız sağlık çalışanlarına saldırmasın, onlar sizin sağlığınız için var" diye konuştu.

 

yelda
hemşirenin
11
yaşındaki
oğlundan
anlamlı
pankart
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir