Medimagazin logo

'Yatan hastalara hijyen ürünleri bedelsiz verilmeli'

Toplumda hijyenin önemini vurgulamak için "Sağlık için Hijyen Şart" sloganıyla yola çıkan Merkez İlaç, öğretmenler ve aile hekimlerinin desteğiyle hijyen konusunda toplumu bilinçlendirmeyi hedefliyor.
Kaynak: YENİŞAFAK
'Yatan hastalara hijyen ürünleri bedelsiz verilmeli'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hijyen ürünlerinin günlük yaşamda kullanılmasını sağlamak ve koruyucu hekimliğin önemi vurgulamak için yola çıkan Merkez İlaç, 77 yıldır antiseptik dezenfektan ürünler üretiyor. Bu alanda lider üretici olarak sosyal sorumluluk projesi olan "Sağlık için Hijyen Şart" kapsamında aile hekimleri, okullar ve öğretmenlere antiseptik ürünler dağıtacak. Bu harekete dâhil olmak isteyen, yurt çapında tüm Aile Hekimleri, okullar ve öğretmenlere talep edilmesi durumunda belirlenen antiseptik dezenfektan ürünler sembolik bir ödeme karşılığında gönderilecek. Hastanede tedavi gören hastaların dirençli hastane mikrobuna maruz kaldığını söyleyen Merkez İlaç Genel Müdürü Seda Türker Ekşi, 'Sağlık için Hijyen Şart' hareketinin bir amacının da devletin yatan hastalara hijyen ürünleri setini bedelsiz vermesi olduğunu belirtti. Ekşi, "Böyle bir setin bedelsiz verilmesi halinde hastaların hastanede kalma sürelerinin, antibiyotik kullanma ihtiyacının azalacak dolayısıyla sağlık bütçesinde tasarruf sağlanacağı ispat edilmiştir" dedi. Hastanede çalışan doktor ve sağlık mensuplarının da hastane mikrobunu evlerine ve ailelerine taşımamaları için hijyen setleri kullanmaları gerektiğini söyleyen Türker, "Antisepsiye ne kadar önem verilir ve önlem alınırsa bu mikrobun yayılması o kadar azalır" dedi.

'yatan
hastalara
hijyen
ürünleri
bedelsiz
verilmeli'
Yorum (1)
Dr. M.K.
Bu kadar hassassanız, tüm Türkiyede hijyen ürünlerinde ciddi bir indirim yaparsınız, yatan hastalara verdiğiniz ürünler için de devletten sembolik bir ödeme alırsınız olur biter. (Eğer devletden ciddi bir meblağ alınacaksa, onun adına sosyal sorumluluk değil ticari manevra denir...)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir