Medimagazin logo

Van'da sağlık çalışanlarına saldırı

Van'ın Çaldıran ilçesinde, içinde hasta bulunan ambulansı ''toz çıkardığı'' iddiasıyla durduran kişiler, 2 acil tıp teknisyenini darbetti.
Van'da sağlık çalışanlarına saldırı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çaldıran Devlet Hastanesi 112 Acil Sağlık Hizmetleri biriminde acil tıp teknisyeni olarak görev yapan Levent Erol ve Süleyman İnan, gece geç saatlerde solunum yetmezliği bulunan bir bebeği ambulansla Van'a getirmek için hastaneden ayrıldı.

Ambulansın hastaneden ayrılmasından kısa süre sonra 'toz çıkardığı' iddiasıyla aracı durduran ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen bazı kişiler, sürücü Erol ile İnan'ı araçtan indirdi. Sağlık çalışanlarını darbeden zanlılar, ambulansa da zarar verdi.

Zanlılar, çevredeki vatandaşların olaya müdahale etmesiyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Erol ve İnan da ambulansa binerek hasta bebeği Van Bölge ve Eğitim Hastanesi'ne ulaştırdı.

Sol gözünde morarma ve şişme oluşan sağlık görevlilerinden Levent Erol ise İpekyolu Devlet Hastanesi'ne giderek muayene oldu ve darp raporu aldı.

Olayın duyulması üzerine hastaneye giden İl Sağlık Müdürü Bilal Acar, acil tıp teknisyenlerine 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak konuyla ilgili hukuki sürecin başlatılacağını söyledi.

 Acar, olayla ilgili kamu davası açacaklarını ve konunun takipçisi olacaklarını bildirerek, şunları kaydetti:

''Avukatımız olayın hemen ardından konuya müdahil oldu. Savcıyla da görüşerek gerekli hukuki işlemleri başlatacağız. Bir arkadaşımızın sol gözünde ufak bir şişlik ve morarma var. Saldırının net olarak sebebi belli değil ama ambulansın geçerken toz çıkardığı gibi çok anlamsız nedenler var. Konuyu araştırıyoruz.''

van'da
sağlık
çalışanlarına
saldırı
Yorum (3)
hakan tekin
birileri eğitimsiz vatandaşlara hatta tüm topluma demorasideki istekler nerde başlar nerde sonlanır detaylı bir şekilde medyanında aracılığyla yoğun birşekilde anlatılmalı yada bu ülkenin yönetim biçimi bu şekilde deyip konuya son nokta konmalı, hem biz ve dünya toplumu yerimizi bilmeli...toplum, terör yaratarak bazı şeylere kesinlikle ulaşılamayacağı anlatılmalı...
0
Cevapla
alper gül
Üçüncü dünya ülkesi olur böyle şeyler
0
Cevapla
E Efe
Her zaman vatandaş haklı yaşasın hasta hakları toz çıkarmasalardı onlar da bebeğin solunum sıkıntısı varmış aceleniz neydi neden toz çıkartarak vatandaşı rahatsız ediyorsunuz aheste aheste gitseydiniz bir de yakınıyorsunuz hem bakın sizi bıçaklamamışlar
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir