Medimagazin logo

Van'da sağlık çalışanları darp edildi

İpekyolu ilçesinde iki farklı olaya müdahale etmek için görevlendirilen 112 Acil Servis ambulanslarındaki sağlık personelinin darp edildiği bildirildi.
Van'da sağlık çalışanları darp edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

VAN-İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İpekyolu ilçesi Hacıbekir Mahallesi'nde ikamet eden 80 yaşındaki İ.T. için 112 Acil Servisinden ambulans istendiği, adrese giden ambulans ekibinin hasta yakınları tarafından darp edildiği bildirildi.

Ambulansın geç geldiğini, bu nedenle hastanın hayatını kaybettiğini ileri süren grup, tarafından personelin saldırıya uğradığı belirtilen açkılamada, şu ifadelere yer verildi:

"Hacıbekir Mahallesi'nde 80 yaşındaki bir hastamız için ambulans isteniyor ve en yakın istasyonumuz olay mahalline yönlendirildi. Olay yerine giden ekip, hasta yakınlarının neden geç geldiğini sorgulayarak, sözlü hakarette bulunup darp edilmiştir. Durum ambulans şoförü M.H. tarafından komuta kontrol merkezine bildirilmiştir. Saldırıda bulunan grubun, 'ambulansı da yakacağız' demesi üzerine ambulans şoförü aracı güvenli yere götürmüş, arkadaşlarını almaya geldiğinde de acil tıp teknisyenleri C.T. ve D.S.'yi darp edilmiş olarak buldu. Bunun üzerine olay yerine emniyet ekipleri yönlendirildi."

Açıklamada, trafik kazasına giden sağlık ekibinin ise yaralı tarafından darp edildiği, özel bir hastaneye götürülen saldırganın daha sonra hastaneden kaçtığı bilgisinin alındığı bildirildi.

Seyir halindeyken yaralının saldırısına uğrayan acil tıp teknisyeni Z.N.K. ile acil bakım teknikeri E.Ç'nin olaydan sonra Van Bölge ve Eğitim Araştırma Hastanesine giderek tedavi oldukları vurgulandı.

Hastanede sağlık ekiplerini ziyaret ederek sağlık durumları hakkında bilgi alan Sağlık Müdürü Dr. Yakup İmren, saldırganlar hakkında yasal işlem başlatacaklarını ve olayı kınadığını belirtti.

van'da
sağlık
çalışanları
darp
edildi
Yorum (1)
Dr erhan
Yahu sayın yetkililer , siz de çok iyi biliyorsunuz ki hergün o kadar çok bildirilen ve bildirilmeyen sözlü ve fiziki şiddet oluyor ki bi haberler ancak birkaç olayı veriyor , o kadar. Haber yapılmayan yüzlerce şiddet vakası var. Yani illa ki birilerinin ölmesi mi lazım? Ciddi cezai mueyyideler getirmek için ne bekliyorsunuz? Hasta hekim ilişkisi tamamen bitti. Yardımcı Sağlık personeli dahi vatandaşa çok soğuk davranıyor. Bu da yeni şiddet vakalarını doğuruyor. Bu kısır döngü böyle devam edip gidiyor. Artık yeter, birseyler yapın artık.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir