Medimagazin logo

Ünlü detoks uzmanı 'zayıflayamayan' müşterisiyle mahkemelik oldu

Zayıflama ve detoks uzmanı Meltem Şarkışlalı, zayıflayamadığı gerekçesiyle sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle müşterisi Hamide Yılmaz’ı savcılığa şikâyet etti. Yılmaz hakkında 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hamide Yılmaz ifadesinde, “30 kilogram zayıflayana kadar diyet uygulayacaktı. Bir defa makineye girdim ve bana diyet verdi. 7 bin lira ödedim. Bende bir değişiklik olmadı. Yeni programa gireceğimi düşünürken bana programın sona erdiği söylendi. Ben de bir anlık kızgınlıkla bu mesajları paylaştım” dedi.
Kaynak: HÜRRİYET - Özge Eğrikar
Ünlü detoks uzmanı 'zayıflayamayan' müşterisiyle mahkemelik oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesine göre Hamide Yılmaz, zayıflama ve detoks uzmanı Meltem Şarkışlalı’ya başvurarak zayıflamak istediğini belirtti. Meltem Şarkışlalı da Hamide Yılmaz’a zayıflama programı uyguladı. İddiaya göre beslenme programına uymayan Hamide Yılmaz kilo aldı.

Ünlü detoks uzmanıyla müşterisi mahkemelik oldu Instagram hesabından yemek resimleri paylaşan Hamide Yılmaz 14 Mayıs 2017’de Facebook hesabından “Meltem Şarkışlalı denilen kadın bir numaralı dolandırıcı. (...) paramı geri yatırdın yatırdın yoksa televizyonlara ben nasıl çıkıyorum gör bak bakalım”, “Şerefsiz kadın seni mahvedeceğim”, “İyi biraz daha insan kandırır pis sahtekarı, iyi milleti dolandırsın diye mi çıkarıyorsunuz dolandırıcıyı karıyı”, “İnsanların kanını emen sahtekar Meltem Şarkışlalı denilen insan” şeklinde hakaret ve tehdit içerikli paylaşımlarda bulundu.

Meltem Şarkışlalı da onur ve saygınlığı rencide edilip kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle savcılığa şikâyette bulundu.


30 KİLOGRAM KADAR ZAYIFLAMA PROGRAMI

Soruşturma kapsamında ifade veren Hamide Yılmaz, “Ben Meltem Şarkıllalı ile anlaşmıştım. 30 kilogram zayıflayana kadar program uygulayacaktı. Karşılığında 7 bin lira aldı. Bir defa makineye girdim. Daha sonra bana diyet verdi. Sonra benden ek para istedi. Ben başka para vermedim. Buna rağmen bende bir değişiklik olmadı. Yeniden programa alınacağımı düşünürken programın sona erdiği söylendi. Bunun şaşkınlığı ve o anki kızgınlıkla şikâyete konu olan mesajları yazdım” dedi.

İddianamede şüphelinin suçunu kabul ettiği belirtilerek 6 aydan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması istendi.

güncel
detoks uzmanı
meltem sarkislali
Yorum (4)
yeter
Zayıflama ve detox uzmanı diye meslek tanımı yoktur. Meltem Şarkışlalı estetisyendir hatta sayfasında estetisyen bile olduğuna dair bilgi yok. Diyet tedavisi eğitimi alan sağlık personeline DİYETİSYEN denir. Ms. programını tamamlayıp mezun olana da uzman diyetisyen denir. Diyet tedavisi diyetisyenin işidir. Artık sil baştan tek tek anlatacağız. Hoş Bakanlık bile diyetisyenlere sahip çıkmazken, ne diyeyim.
2
Cevapla
süzer
zayıflama ve detoks uzmanlığı ...bu bir meslekmi...diploma şart mı...bu işi yapan kişi de ne gibi mesleki yeterlilik aranıyor..
1
Cevapla
Antebi
Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümü mezunuymuş. Nasıl detoks ve zayıflama "uzmanı "olmuş bilmiyorum.Türkiye'de böyle bir okul veya meslek var mı? Yargıtay, doktor bulundurmadan lazer epilasyon yapan güzellk uzmanını hatalı buldu biliyorsunuz. Medimagazin, lütfen, haber yaparken bari siz dikkat edin. Bizi bu hanımın uzmanlığı hususunda bilgilendiriverin. Kişinin reklamını yapmışsınız. Alete girip zayıflamak ne kadar bilimsel ? Kişinin beslenme ve diyetetik bölümü mezunu elemanı var mı nasıl diyet veriyor, detoks dediğiniz neleri kapsıyor? Uzman vs derken bunların yasal anlamda meslek tanımları, meslek sorumluluk alanları mevcut mu? Medimagazin, ah be kardeşim sorgulayın.
1
Cevapla
Çıtıpıt
Marmara Üniversitesi Radyo ve Tv bölümü mezunu bu hanım. Detoks uzmanlığı veya diyet uzmanlığı ne demek,bu ünvanlar nereden geliyor? Böyle bir meslek okulu ve meslek tanımı yok. Beslenme ve diyetetik bölümü var, 4 senelik okul. Diyetisten verdiyse diyeti güzel, değilse burda bir yasal yanlış var.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir