Medimagazin logo
Uluslararası göz toplantısı Lüffi Kırdar'da yapıldı
Türkiye'nin göz üzerine önde gelen hastaneleri bugün önemli ameliyatlara evsahipliği yaptı
Uluslararası göz toplantısı Lüffi Kırdar'da yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Türkiye'nin göz üzerine önde gelen hastaneleri bugün önemli ameliyatlara evsahipliği yaptı.


İstanbul'daki Türkiye Hastanesi ve Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan göz ameliyatları telekonferans sistemiyle uydu üzerinden Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleşen Uluslararası Göz Cerrahları ve Amerikan Göz Cerrahları Derneği (ISRS-AAO) toplantısına katılan doktorlar tarafından canlı izlendi.

Dünyanın birçok ülkesinden doktorların katıldığı kongrede ameliyatları Amerikalı doktorlar gerçekleştirdi.


Uluslararası Göz Cerrahları ve Amerikan Göz Cerrahları Derneği (ISRS-AAO) toplantısı, Amerikalı ve Avurpalı ünlü göz cerrahlarının katılımıyla Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yaklaşık 2 bin refraktif göz cerrahınının katıldığı toplantıda, Türkiye Hastanesi ve Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan göz ameliyatları telekonferans sistemiyle uydu üzerinden salonda bulunan hekimlere izlettirildi.


Türkiye Hastanesi'ndeki cerrahi uygulamalara Jack T. Holladay, Gustavo E. Tamayo, George O. Waring ve Hanefi Çakır'dan oluşan bir ekip katıldı.

Jack T. Holladay, ilk operasyonda yakın okuma problemi olan presbiyop bir hastaya 'Yakın Gözlük Tedavisi' uyguladı.

Miyopastimat ve gece görüş problemi olan bir hastaya ise 'lazer teratom ile kişiye özel tedavi' gerçekleştirdi.

Bu ameliyatlarda ilk defa 'İris Tanıma Yönetimi' ile 'Wave Fornt' yöntemi birleştirilerek cerrahi müdahale yapıldı. Uygulamalar sırasında kamera karşısına geçen Jack T. Holladay, soru-cevap yöntemiyle yapılacak ameliyatı anlattı ve daha sonra hastanın başına geçerek ameliyat etti.


Uygulamalar sırasında 8 hastaya müdahale edildiğini belirten Doktor Hanefi Çakır, "İlk defa 'İris Tanıma Yöntemi' ile 'Wave Front Yöntemi' birleştirilerek ameliyat yapıldı. Ameliyatlar başarılı geçti. Bunu Lütfü Kırdar'daki meslektaşlarımız da canlı olarak izledi" dedi.


İHA
uluslararası
göz
toplantısı
lüffi
kırdar'da
yapıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300