Medimagazin logo

TUS'ta iki soru iptal

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 25 Eylül'de yapılan Tıpta Uzmanlık Eğitim Giriş Sınavı'nda Temel Tıp Bilimleri Testi -1 (TTBT-1)'de iki sorunun iptal edildiğini açıkladı.
TUS'ta iki soru iptal
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ÖSYM'nin açıklamasında, 25 Eylül'de iki oturumda yapılan 2011- Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını, sınav sonuçlarının saat 16.00'dan itibaren http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenilebildiği duyuruldu. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

Açıklamada ayrıca yapılan değerlendirmeler ve madde analizleri sonucunda, Temel Tıp Bilimleri Testi -1 (TTBT-1) yer alan 3. sorunun ve şıklarının alan terminolojisine uymadığı, 60. sorunun ise soru kökü hatalı olduğundan bu soruların iptal edildiği, ilgili testi cevaplayan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işleminin yapıldığı kaydedildi.

 

Hangi sorular iptal edildi TIKLAYINIZ

tus
soru iptal
yanlış soru
tıpta uzmanlık sınavı
Yorum (1)
m.kaan kunt
çok ilginç.almanca sınavının 47-48-49-50.sorularınında iptal edilmesi gerekiyordu.soruların soru kökleri yanlıştı.hiç almanca bilmeyende baksa görür.başka klinik sorulardada yanlışlar var.sınavdan sonra üstün körümü bakıyorlar,anlamadım.selamlar.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir