Medimagazin logo

TUS ve DUS tercihleri, 10 Ekim'de başlayacak

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) tercih işlemeleri, 10 Ekim'de başlayacak.
Kaynak: AA
 TUS ve DUS tercihleri, 10 Ekim'de başlayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'den (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre, 9 Eylül'de yapılan 2012-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı ile DUS Sonbahar Dönemi Sınavı tercih işlemleri 10-15 Ekim tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak.

Tercihler, ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak internet aracılığıyla aday tarafından TC Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanılarak yapılabilecek. Yerleştirme sonuçları da ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak, adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Tercih Kılavuzu ise 10-15 Ekim 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak. Adayların tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzunda yer alan bilgileri esas almaları gerekiyor.

ÜDS veya KPDS'den süresi geçerli en az 50 puan alan adaylar ya da bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip adaylar (diğer şartları da taşımak kaydıyla), 2012-DUS Sonbahar Dönemi için tercih yapabilecek.

ÜDS veya KPDS'den süresi geçerli ve en az 50 puanı olan adayların ÖSYM'nin kayıtlarındaki bilgileri tercih aşamasında kontrol edilerek tercih işlemi yapmaları sağlanacak, sadece bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip adaylar ise geçerli belgelerini, 12 Ekim 2012 tarihi saat 17.00'ye kadar, dilekçe ekinde ÖSYM'ye ulaştırdıkları takdirde tercih işlemi yapabilecek.

tus
ve
dus
tercihleri
10
ekim'de
başlayacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir