Medimagazin logo

Türkiye’nin en büyük çadır kentine prefabrik hastane yapılıyor

Türkiye’nin en büyük barınma merkezi özelliğine sahip olan AFAD Suruç Çadır Kentte kurulacak prefabrik hastanenin temeli düzenlenen törenle atıldı.
 Türkiye’nin en büyük çadır kentine prefabrik hastane yapılıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Şanlıurfa-Temel atma törenine Şanlıurfa Vali Yardımcısı Meral Uçar, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Sönmez, İl Göç İdaresi Müdürü Ensar Şener, kamp yetkilileri ve çadır kentte kalan Suriyeliler katıldı.
45 günde tamamlanacak olan hastanede acil müdahale, çocuk diş ünitesi, kulak burun boğaz, göz poliklinikleri, aile planlaması ve çocuk servisi bulunacak. 24 saat acil doktoru bulunacak olan hastane 758 metrekare alan üzerinde tek katlı prefabrik yapı olarak inşa edilecek.
Temel atma töreninde konuşan Vali Yardımcısı Meral Uçar, hastanenin tam teşekküllü olarak hizmet vereceğini belirterek, “Suriyeli kardeşlerimizin rahat, huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşamaları için devletimizin tüm imkanlarını seferber etmeye devam edeceğiz. Valimiz İzzettin Küçük’ün de temelini attığımız hastane için yoğun girişimleri oldu. Hastanemiz ameliyatlar dışında tüm birimleriyle çadır kentimize yakışır bir hastane olacak. Yeni hastanemizin hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
Vali Yardımcısı Meral Uçar törenin ardından çadır kent alanında ve kurs birimlerinde incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalar hakkında Kaymakam Abdullah Çiftçi'den bilgi aldı.

sanliurfa
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir