Medimagazin logo

Türkan Saylan’ı beyazperdede Çetinkaya canlandıracak

Prof. Türkan Saylan’ın yaşamı diziden sonra beyazperdeye aktarılıyor. 18 Mayıs’ta gösterime girmesi planlanan filmde Saylan’ı usta tiyatrocu Meral Çetinkaya canlandıracak. Oyuncular projeye destek olmak için ücret almadan kamera karşısına geçecek...
Kaynak: MİLLİYET
Türkan Saylan’ı beyazperdede Çetinkaya canlandıracak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cüzzamla savaşın öncüsü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşam öyküsünü beyazperdeye taşıyacak olan “Türkan” filminin çekimleri başlıyor. Saylan’ın gençlik yıllarını anlatan “Türkan” dizisi perşembe akşamı ekrana gelecek olan 26. bölümüyle Kanal D’de final yapıyor.


Dizinin yapım şirketi Koliba Film ise planlanandan önce biten projenin finalini sinemaya aktarmaya karar verdi. “Türkan” filmini yine, dizinin de yönetmen koltuğunda oturan genç kuşağın başarılı ismi Cemal Şan çekmeye hazırlanıyor. Oya Yüce’nin de senaryosunu yazdığı filmde, bu kez Türkan Saylan’ın yaşamının son dönemi anlatılacak.

Ödüllü sanatçı
Dizi projesinde, gençlik yıllarını Pınar Öğün’ün oynadığı Saylan’ı bu sezon “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde Ali Kaptan’ın annesi Hasefe Hanım karakterini canlandıran, 66 yaşındaki usta tiyatrocu Meral Çetinkaya oynayacak. Çetinkaya daha önce “Solgun Bir Sarıgül” ve “Hazal” filmleriyle Altın Portakal ödüllerinin de sahibi olmuştu.

Hemen kabul ettiler
Türkan Saylan’ın ikinci ölüm yıldönümü olan 18 Mayıs’ta gösterime girmesi planlanan film için teklif götürülen isimler arasında, usta oyuncular Tarık Akan, Çetin Tekindor, Hüseyin Avni Danyal ve Ayşenil Şamlıoğlu’nun yanı sıra Binnur Kaya, Şevket Çoruh, Sarp Apak ve Begüm Birgören de bulunuyor. Film teklifini alır almaz kabul eden oyuncuların, Türkan Saylan’ın filmine destek olmak için ücret almadan kamera karşısına geçeceği öğrenildi.
 

türkan saylan
türkan
film
meral çetinkaya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir