Medimagazin logo

"Türkan" filmi 19 Mayısta vizyonda

Senaryosunu Oya Yüce ve Ayça Mutlugil’in kaleme aldığı 'Türkan', 19 Mayıs Cuma günü tüm Türkiye’de vizyona girecek.
Kaynak: HABERTÜRK
"Türkan" filmi 19 Mayısta vizyonda
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Leprayla savaş ve eğitim konusunda imza attığı reformlarla insanlık tarihine geçen Türkan Saylan’ın yaşamından kesitleri beyazperdeye uyarlayan 'Türkan' sinema filminin çekimleri tamamlandı. Filmde Türk sinemasının ve tiyatrosunun birbirinden ünlü aktör ve yıldızları ilk kez bir arada rol aldı. Bu isimlerden biri de Binnur Kaya.

Kaya, filmde Türkan Saylan’ın hastalığı süresince yanında olan, ona refakat eden, en zor anlarında ona destek olan Kumru hemşireyi canlandırıyor.

Türkan Saylan’ı canlandıran Rüçhan Çalışkur’u filmdeki sahnede ilk gördüğünde çok etkilendiğini belirten ünlü oyuncu, “Bu kadar mı benzerlik olur… Sanki Rüçhan Çalışkur değil, Türkan Saylan’dı karşımdaki. Müthiş bir performans sergiledi Rüçhan Çalışkur. Bazı hayatlar saygı duruşunu hak eder. Bu saygı duruşunu göstermemize fırsat verdiği için filmde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Gerçekten çekimler sırasında da oldukça duygusal anlar yaşadık. Ancak hayatım boyunca unutamayacağım bir roldür bu. Türkan Saylan gibi insanlığa hizmet etmiş bir kişinin yaşam hikayesinde oynamak benim için büyük mutluluk oldu” dedi.

 

"türkan"
filmi
19
mayısta
vizyonda
Yorum (2)
Kayra Deniz
Türkan'ın Gala gecesine davetiye kazanabilirsiniz siz de belki. http://on.fb.me/gAaWWl burada küçük bir yarışma var. Galada olup tüm o değerli oyuncular ve emek veren tüm çalışanlarla aynı ortamda bulunmak beni çok mutlu edebilir. Binnur Kaya'nın da dediği gibi, biz tabi fotoğraflardan görüyoruz ama arada inanılmaz bir benzerlik olmuş! Rüçhan Hanım çok başarılı...
0
Cevapla
ihsan
gişede sıfır çeker.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir