Medimagazin logo

Türk Hemşireler Derneği'nden intern doktorun yazısına açıklama

Türk Hemşireler Derneği'nden intern doktorun yazısına açıklama
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

23 Kasım 2011 tarihli  Medimagazin’in  Okuyucu Köşesinde  “ Hekim Değil, Hemşire!” başlıklı  İntern Dr. Nedim UZUN imzasıyla yer alan yazı  ve yorumlar hakkında Türk Hemşireler Derneği’nin görüşü aşağıda yer almaktadır.

 

Dr. Nedim Uzun  imzalı yazının içerik ve üslubu ile yazıya yönelik bazı yorumların içerik  ve üslubu , ülkemizde  insan yetiştirme düzenimize ilişkin çarpıcı bir belge niteliğindedir. Bu nedenle, yazının tamamı ve yorumların bir kısmı ülkemizin geleceği adına kaygılarımızı artırmaktadır.

 

Sanırız bu gidişi durdurmanın ve olumluya dönüştürmenin çözümü  genel olarak insan yetiştirmede izlediğimiz yol ile sağlık insan gücü yetiştirmede izlediğimiz yolu birbirinden ayırmaksızın ele almaktan geçmektedir. Bu konuda ilgili tüm kurumları görevlerini yapmaya çağırıyoruz.

 

Saygılarımızla.

 

Türk Hemşireler Derneği

türk
hemşireler
derneği'nden
intern
doktorun
yazısına
açıklama
Yorum (31)
Tarık
hemşireler derneğinin alttan alttan meslektaşımıza yaptığı hakareti şiddetle kınıyorum! arkadaşımız gayet öz ve açıklayıcı dile getirmiştir, hemşire hemşireliğini doktor doktorluğunu yapsın,bu kadar basit. hemşirelerin doktorluk yapmaya, doktorun veya doktor olacakların da hemşirelik işleriyle oyalanmaya vakti yoktur.
0
Cevapla
fatma tuter
Hemşirelere bir soru: acil bir hasta olarak başvurduğun doktor kan şekeri ve tansiyon ölçmekten öte gitmeyip hayati tedavinin gecikmesine sebep olsun mu isterdiniz. Ülkede tıp eğitimi kötüye gidiyor sağlık bakanımız yabancı peşinde koşuyor Saygılarımla
0
Cevapla
fy
Hemşire hanımlar neden alınmışlar bu yazıya anlamadım.Hemşireliği alçaltıcı en ufak bir ibare yok.Ama problem üniversitelerde internler çalışmazsa hemşire iş yükü artması ise hemşire sayısı arttırılır olur biter,bundan rahatsız olmasınlar. Hemen tüm tıp fakültelerinde ki bir sorunu gündeme getirmiş kardeşimiz.Helal olsun.
0
Cevapla
hakan
İntörn arkadaşımızın yazısı biraz ağır ve diğer meslekleri küçümseyici olmuş.Sonuçta bu işleri bu ortamda öğrenmeyeceksinde nerede öğreneceksin.Yarın birgün dağ başına gittiğinde bu bilgilerin sana zararı değil yararını çok göreceksin ama daha bunu kavrayacak durumda değilsin,çok toysun.
0
Cevapla
Ali osman namlı
Saygısızca yazılıp "saygılarımızla"diye bitirilmiş bir yazı
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir