Medimagazin logo

Turgut Özal Tıp Merkezi'nde oda sistemine geçilecek

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde hizmet veren Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yatakların koğuş sisteminden oda sistemine geçileceği bildirildi.
Turgut Özal Tıp Merkezi'nde oda sistemine geçilecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA -Turgut Özal Tıp Merkezi'nin yataklı tedavi görülen bazı odalarda 6 adet hasta yatağı bulunmasının sıkıntıya neden olduğu, bu nedenle, proje hazırlatıldığı ve oda sistemine geçilmesinin planlandığı belirtildi.


Yetkililer, "Uluslararası düzeyde olan Turgut Özal Tıp Merkezi'nde koğuş sistemi olması, merkezimize yakışmıyor. Bu nedenle proje hazırlattık ve koğuş sisteminden oda sistemine geçilmesi için çalışma başlattık. Yapılan projede, odanın daraltılmasına bazı kirişler engel oluyor. Binayı tutan kirişler de kaldırılamayacağına göre başka bir proje hazırlattık. Odaları tek'li veya 2 yataklı durumlara getireceğiz" dediler.


Koğuş sisteminden oda sistemine geçilmesi halinde 100'e yakın yatak eksikliği olacağını belirten yetkililer, projede tadilat yapılıp, en az 30'a kadar yatak eksikliğine indirilmesi için çalışma yaptıklarını vurguladılar.

turgut özal tıp merkezi
inönü üniversitesi
tıp fakültesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir