Medimagazin logo

TTB Başkanı: Bu davadan bir an önce vazgeçilmeli

Adana'da, BDP'lilerce kurulan Demokratik Çözüm Çadırı'na gelerek burada terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan doktorlar, bugün yeniden hakim karşısına çıktı.
TTB Başkanı: Bu davadan bir an önce vazgeçilmeli
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA (İHA) - BDP tarafından Adana'da kurulan Demokratik Çözüm Çadırı'nı ziyaret ederek burada halkı sağlık açısından bilgilendirdiklerini dile getiren Prof.Dr. Osman Küçükosmanoğlu ile Dr. Ömer Ekşi hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla açılan dava devam ediyor. Küçükosmanoğlu ve Ekşi, bugün yeniden hakim karşısına çıktı. Adliye önünde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, sendika ve siyasi parti temsilcileriyse doktorlara destek verdi, davanın düşürülmesini istedi. Burada konuşan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Eriş Bilaloğlu, her iki doktorun da sağlık hakkı ve sağlık çalışanlarının talepleri kapsamındaki eylemlilik sürecinde aktif bir rol aldığını anlattı.


Bilaloğlu, bu arkadaşlarının Türkiye genelindeki birçok arkadaşı gibi alanda çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu belirterek şöyle konuştu: "Sağlık hakkı ne demekse, sağlık çalışanlarının, emekçilerin talepleri neyse bunları sağlık çalışanlarına, arkadaşlarına ve tüm bu yaşananları halka anlatma faaliyetlerinde bizzat yer aldılar. Bu iki arkadaşımız, Adana'da gittikleri çok sayıda kurumun yanı sıra Şakirpaşa Mahallesi'nde kurulu bulunan Demokratik Çözüm Çadırı'na da gitti. Burada da eşit, nitelikli, ulaşılabilir, ücretsiz bir sağlık hizmeti ve bu hizmeti vermek için çalışanların talepleri neyse onları dile getirdiler. Nasıl ki bu taleplerimizi Türkiye'nin dört bir yanında anlatıyorsak, konuyu burada da dile getirdik. Arkadaşlarımız, orada kendilerine yöneltilen sorulara yanıt verdiler."


Yaşananların oldukça doğal olduğunu savunan Bilaloğlu, şunları söyledi: "Bu kadar doğal, yapılması gereken ve zaten bizim tartışmasız görevi olan sağlık çalışanlarının, hekimlerin anlatması ve yapması gereken işleri yaptılar. Ne yazık ki, Türkiye'de sağlık çalışanlarının, emekçilerin, işçilerin talepleri, eşitsizliğe uğrayanların, ezilenlerin her türlü haklı taleplerinin dile getirildiği yerlere gidip orada kendi görüşlerimizle dile getirmek anlaşılan o ki soruşturmaya uğruyor. 'Sağlık hakkı, emekçilerin çalışanların hakkı yargılanamaz' işte bizim sloganımız bu. Eşit, nitelikli, ücretsiz ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti isteme mücadelesi engellenemez. Biz, bugün burada bu yargılanmanın olamayacağını, bir savunmanın değil haklı pozisyonumuzu bir kez daha dile getiriyoruz. Bu davadan bir an önce vazgeçilmelidir."


Yapılan açıklamanın ardından grup bir süre slogan attıktan sonra olay çıkarmadan dağıldı.

ttb
başkanı:
bu
davadan
bir
an
önce
vazgeçilmeli
Yorum (8)
Dr.RY
TTB yönetimi; demekki BDP için yapılan propogandaları kendi faaliyet alanı içinde görüyor. Meslektaş savunması olarak yapıyorlarsa, bu mesleğin uluslararası duayeni Mehmet HABERAL için de Silivri'ye gidip bir iki açıklama yapmalarını beklememiz gerekirdi... TTB yi BDP-PKK çizgisine getirenlerden utanıyorum... TTB nin benim gözümde inandırıcılığı ve güvenilirliği bitmiştir...
0
Cevapla
Burcu Hekimoğlu
TTB yi BDP-PKK çizgisine getirenlerden utanıyorum... TTB nin benim gözümde inandırıcılığı ve güvenilirliği bitmiştir. Yorumunua tamamen katılıyorum, TTB bir Türk doktoru olan beni temsil etmiyorsun!
0
Cevapla
dr.e.t
istiyorlarsa gidip kandildede eylem yapsınlar. oradada terörist olanlar insan!!. ellerine enjektör yerine molotof kokteylide alsınlar. tabipler birliği olarakta arkalarında duralım. hekim birliği nasıl olsa
0
Cevapla
tarık
Yazıklar olsun. PKK destekli olduğu alenen bilinen bir eyleme katılan bilim adaqmlarını??? savunur olmuş TTB. Aslında kandile şube açmaları lazım. Üstelik hocalar hangi sağlık yardımı organizasyonuna katılmış ki şimdi orada sağlık için gittik diyebiliyorlar ve TTB bunu savunuyor. İktidara inat olsun diye herşeyi yapar bunlar, yeterki muhalefet olsun.
0
Cevapla
Dr. Jane Doe
Ya bakanlık başımızda hep sıkıntı açtı, bulunduğum klinik mafya gibi adamlardan oluşuyordu, asistanlığım bitene kadar kan kustum, canıma ot tıkadılar. Ailem benimle beraber kan kustu. BİR GÜN DE DOKTOR HAKLARIYLA UĞRAŞIN! BİR GÜN BENİM YANIMDA DURUN. ARAYIP SORU SORABİLECEĞİM, BENİMLE İLGİLİ MEVZUATI BİLECEK BİR İNSAN OLSUN TELEFONDA. AVUKATINIZ BİZİ ADAM YERİNE KOYSUN. HEP KATİL SAVUNANLARA MI DESTEK VERİRSİNİZ? KATİLLERİ SAVUNAN BDP'NİN ÇADIRINDA NE İŞLERİ VARDI ONLARIN NE İŞLERİ???
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir