Medimagazin logo

Tıp öğrencisi Merve'den yürek sızlatan paylaşım: Annesiyle sınav öncesi son yazışması...

Adıyaman'da depremde yaşamını yitiren hemşire Gülsüm Börta (53) ile 30 yıllık öğretmen eşi Mehmet Börta (53) çiftinin tıp fakültesi öğrencisi kızları Merve Börta'nın hikayesi Türkiye'yi ağlamıştı. Merve, annesi ile sınav öncesi yaptığı son yazışmanın ekran görüntüsünü paylaştı
Kaynak: Sabah - Ceyhan Torlak
Tıp öğrencisi Merve'den yürek sızlatan paylaşım: Annesiyle sınav öncesi son yazışması...
Merve Börta
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Adıyaman'ı da şiddetli şekilde etkileyen depremde yaşamını yitiren hemşire Gülsüm Börta (53) ile 30 yıllık öğretmen eşi Mehmet Börta (53) çiftinin tıp fakültesi öğrencisi kızları Merve Börta'nın hikayesi Türkiye'yi ağlamıştı. Merve, annesi ile sınav öncesi yaptığı son yazışmanın ekran görüntüsünü paylaştı. 

Merve Börta, "5 senedir tıp öğrencisiyim. Her sınav öncesi annem babama mesaj atar. 'Bana dua edin' derdim. Sözlülerde annem benim kadar terler. Babam benim kadar stres olurdu. Anne baba ben sizi çok özledim. Kim bana 'kızım stres yapma' diyecek ki" sözleri yürekleri parçaladı.

 

İki isim aynı zamanda ilkokul arkadaşıydı

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 ve 7.6'lık depremler çok sayıda yıkım ve ölüm getirdi. 10 ili etkileyen depremde on binlerce kişi yaşamını yitirdi. Adıyaman Cumhuriyet Mahallesi 2501 sokak Şansel Apartmanı A Blok'ta enkaz altında kalan hemşire Gülsüm Börta (53) ile 30 yıllık eşi Mehmet Börta (53) enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi. Gülsüm-Mehmet Börta çifti aynı zamanda ilkokul arkadaşlarıydı.

"30 yıllık evliliklerini birlikte şehit olarak bitirdiler"

30 yıllık mutlu bir evlilikleri bulunan Börta çifti depremde melek oldu, ölüm bile onları ayıramadı. Çiftin Sanko Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi kızları Merve Börta babasının cep telefonunu enkaz altında buldu. 18 Şubat doğum günü olan Merve Börta, babasının cep telefonuna baktığında son siparişin doğum günü hediyesi olduğunu gördü ve göz yaşlarına hakim olamadı. SABAH'ın haberleştirdiği Merve'nin hikayesi Türkiye'yi ağlattı.

 

"Bir gecede hayatım değişti"

Geçtiğimiz 18 Şubat Merve Börta'nın anne ve babasız ilk doğum günü oldu. Merve Börta doğum gününde Twitter'dan 18 Şubat'ta yaptığı paylaşımda, "Bugün benim doğum günüm. Annemi hatırlatıyor bugün bana. Benim de bir annemin babamın olduğunu unutmamı engelliyor.

Diyeceğim o ki ben her doğum gününü 3 gün boyunca kutlayan hayatı seven bir kızdım. Hem ailemle hem arkadaşlarımla ayrı kutlar. Aylar öncesinden tüm arkadaşlarıma anneme babama liste yapardım. Mekan tutardık. Ailem pastasından mumuna bir ayrıntıyla ilgilenirdi. Tüm sevdiklerimi doğum günümde yanımda isterdim.

Aylar öncesinden bugün için kıyafet almıştım. Kombin yapmıştım. Annem babamla konuşmuştuk. Tüm planlarımı yapmıştım. Bana sorsanız anne babamı dünyada en son kaybedecek insan bendim. Bir gecede hayatım değişti. Diyeceğim o ki hayat plan yapmak için çok kısaymış. Yarınımızın garantisi yokmuş" dedi.

 Annesi ile son yazışmasını paylaştı

Merve Börta, annesi ile sınav öncesi yaptığı son yazışmanın ekran görüntüsünü paylaştı. Genç kız, "5 senedir tıp öğrencisiyim. Her sınav öncesi annem babama mesaj atar. 'Bana dua edin' derdim. Sözlülerde annem benim kadar terler. Babam benim kadar stres olurdu. Anne baba ben sizi çok özledim. Kim bana 'kızım stres yapma' diyecek ki" sözleri yürekleri parçaladı.

Börta ayrıca anne babasının enkazdan altınlarının ve özel eşyalarının çalınmasına isyan ederek şunları söyledi;

"Enkaz yerinde hırsızlar tarafından ailemin biriktirdiği altın, özel eşyalarımız çalınmış. Annemin babamın helal parasıyla kazandıklarına nasıl elinizi uzatabiliyorsunuz. İçim gidiyor. Hiç mi Allah korkunuz yok"

 

 

merve borta
tip ogrencisi
hemsire
adiyaman
deprem
Yorum (4)
hasan
s. kardeşim hayat devam ediyor. allah sana sabır versin. hep beraber acılarımızı da paylaşarak daha fazla gayet gösterip çalışarak ülkemizin tekrar ayağa kalkmasını daha da güçlenmesini sağlayalım. bizim ve ülkemizin yarınları daha da aydınlık olsun.
41
Cevapla
ömer faruk atay
çok üzücü.merve kızımızın başı sağolsun.o alçak hırsızlar bulunarak en üst seviyeden ceza almalılar.değerli börta çiftine allah gani gani rahmet eylesin.
2
Cevapla
Hakki Zafer Güney
ne olur yoluna devam et. su anda ne kadar zor oldugunu tahmin edebiliyorum. ama onlar senin iyi bir hekim olabilmen icin her turlu ozveriyi gostermis. meslekdasimiz ol ben de bir hekimim profesorum. bu sekilde seninle gurur duysunlar hep.
3
Cevapla
Serkan Kaya
i̇smini merve koyan ve sana dua eden anne babana layık bir kız ol merve... namazına dikkat et, giyimin tesettürlü olsun...bu dünya ölümlü ama ahirette pişman olmamak için dikkat edilmesi gerekiyor...tıp kitaplarında yazmasada yazan kitaba bakmak gerek peygamber efendimizin sav nazariyu
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir