Medimagazin logo

'Tıp eğitimi almış herkes bilir ki vaka ile hasta aynı anlamı ifade eder'

CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, "Kelime oyunu yaparak terimlere farklı anlamlar yüklemeye çalışmanın ne pandemi ile mücadeleye ne de ulusal çıkarlarımıza faydası vardır."
'Tıp eğitimi almış herkes bilir ki vaka ile hasta aynı anlamı ifade eder'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 27 Eylül'de "Testi pozitif çıkan kişi, bulaşıcılık açısından kendini tıpkı hastanedeki hasta gibi görmelidir." ifadeleri sonrasında 1 Ekim'de "Her vaka hasta değildir" dediğini öne süren Şahin, "Sağlık Bakanı 3 gün arayla yaptığı açıklamalarla kendi kendini yalanlamaktadır. Tıp eğitimi almış herkes bilir ki vaka ile hasta aynı anlamı ifade eder. Sağlık Bakanı bilmelidir ki kelime oyunu yaparak terimlere farklı anlamlar yüklemeye çalışmanın ne pandemi ile mücadeleye ne de ulusal çıkarlarımıza faydası vardır." değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, kamuoyuna yalan beyanda bulunmanın kanunlara göre suç olduğunu belirterek, Sağlık Bakanı'nın da beyanları ile kamuoyunu yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

Bir bakanın vatandaşlarına gerçeğe aykırı beyanda bulunmasının karşılığının istifa olabileceğini savunan Şahin, "Sağlık Bakanı derhal görevinden istifa etmelidir. Bu hem halkımızın sağlığına hem de ulusal çıkarlarımıza en büyük hizmet olacaktır." ifadelerini kullandı.

fikret şahin
vaka hasta tartışması
sağlık bakanı
Yorum (1)
Anlayan Sezer
s. aerus mikrobu toplumun % 20 sinin burnunda vardır, zira hepatit B virüsü erişkinlerde % 10 karaciğerinde taşır, biz bunlara hasta demiyoruz (taşıyıcı diyoruz)ve herhangibir tedavi uygulamıyıruz! oysa karaciğer sirozu ve hastane enfeksiyonlarına bağlı en sık ölüm nedeni olmalarına rağmen. Korku salgını yapmak için taşıyıcıları hasta dersek kimse hastaneye giremez korkudan, "be carefull"
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir