Medimagazin logo

TİKA'dan Afganistan'a sağlık alanında yardım

18 doktora kapasite geliştirme eğitimi verildi
TİKA'dan Afganistan'a sağlık alanında yardım
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEZAR-I ŞERİF  - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından başkent Kabil'deki Atatürk Çocuk Hastanesi ve Vardak İl Müdürlüğü çalışanı 18 doktora, kapasite geliştirme eğitimi verildi.

TİKA Kabil Ofisi'nde düzenlenen sertifika törenine, Vardak İl Sağlık Müdürü Gulam Faruk Vardak, Kabil Atatürk Çocuk Hastanesi Başkanı Ramazan Kerimi, TİKA Kabil Program Koordinatörü Süleyman Şahin ve TİKA Kabil Program Koordinatör Yardımcısı Abdurrahman Sıbgatullah Toprak katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Şahin, Türkiye ile Afganistan arasındaki dostluğun uzun bir geçmişe dayandığını belirterek Kurtuluş Savaşı'nda Afgan halkının Türk kardeşlerine yardım ettiğini ve şu an yardım sırasının Türkler de olduğunu söyledi.

Türkiye'nin, TİKA aracılığıyla Afganistan'da yüzlerce projeye imza attığını ifade eden Şahin, gelecekte de sağlık alanındaki çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Atatürk Çocuk Hastanesi Başkanı Kerimi de özellikle doktorlara yönelik kapasite geliştirme eğitiminden dolayı şükranlarını dile getirerek tadilat ve onarımı TİKA tarafından yapılan Atatürk Çocuk Hastanesi'nin tıbbi donanımının da TİKA tarafından desteklenmesini talep etti.

Konuşmaların ardından doktorların sertifikaları takdim edildi.

ti̇ka'dan
afganistan'a
sağlık
alanında
yardım
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir