Medimagazin logo

Teröre rağmen sağlık hizmetleri aksamıyor

Bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların kararlılıkla devam ettiği Mardin'in Nusaybin ilçesinde sağlık hizmetleri aksamadan verilmeye devam ediyor.
Teröre rağmen sağlık hizmetleri aksamıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Nusaybin'de bölücü terör örgütü üyelerince açılan çukurların kapatılması, oluşturulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların bertarafı ve kamu düzeninin yeniden tesisine yönelik 14 Mart'ta başlatılan operasyon sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca yürütülen Atmaca-7 Operasyonu kapsamında güvenlik güçlerinin ilçedeki ilerleyişi devam ediyor.

Operasyon sürerken ilçedeki halkın mağdur olmaması için de gerekli tedbirler alınıyor. Bu kapsamda sağlık hizmetlerinin aksamadan verilmeye devam ettiği Nusaybin Devlet Hastanesinde operasyonun başladığı günden bu yana 18 bebek dünyaya geldi.

- Sağlık ekipleri ve güvenlik güçlerine teşekkür etti

Nusaybin Devlet Hastanesinin Kadın Hastalıkları ve Doğum Servisinin son misafiri ise Behiye Akar'ın dünyaya gözlerini yeni açan kız bebeği oldu. Akar yapılan başarılı operasyonun ardından bir kız bebek dünyaya getirdi.

Kızını kucağına almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Akar, sancıları artınca sağlık görevlilerinden yardım istediklerini, ambulansla hastaneye sevk edildiğini belirtti.

Sağlık ekiplerine ve güvenlik güçlerine teşekkür eden Akar, üçüncü çocuğunu da kucağına aldığını, kendisinin de bebeğinin de sağlığının yerinde olduğunu kaydetti.

Bebeğin adına babasının karar vereceğini aktaran Akar, bebeğe ya Emine ya da Ayşe adını vermeyi planladıklarını anlattı.

- "Riskli bir durumdu"

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mustafa Melih Erkan ise sancıları artan hastanın ambulansla evinden alındığını söyledi. Yapılan ilk muayenesinde kan değerlerinin düşük olduğunun tespit edildiğini ifade eden Erkan, "Riskli bir durumdu. Sezaryen gerekmesine rağmen ebelerimizin yoğun çabası, hastamızın isteğiyle normal doğumu gerçekleştirdik." dedi.

Annenin ve 2 kilo 800 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğunu vurgulayan Erkan, hastanede sağlık hizmetlerinin aksamadan devam ettiğini bildirdi.

Erkan, "112 acil yardım hattına gelen her çağrıya cevap veriliyor. Operasyonun başlangıcından beri hastanemizde 18 doğum gerçekleştirdik, 52 gebenin takip ve tedavilerini ise düzenli olarak yapıyoruz." diye konuştu.
 

nusaybin
teror
saglik hizmetleri
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir