Medimagazin logo

Temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde temizlik personeli olarak çalışan 18 yaşındaki Melisa Metin, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) başarılı olarak aynı üniversitenin Tıp Fakültesini kazandı ve eğitimine başladı
Kaynak: AA
Temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı
Melisa Metin
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Melisa Metin, lise son sınıfa devam ederken KPSS'ye girdiğini ve sınavdan 80 puan aldığını, 6 Şubat depremleri öncesinde Turgut Özal Tıp Merkezinin destek personeli alımına başvurduğunu söyledi.

Üniversite sınavlarına hazırlık için gittiği dershanenin 6 Şubat depremlerinde ağır hasar aldığını ve kapatıldığını, sınava evde hazırlandığını dile getiren Metin, YKS'ye girdikten sonra ağustosta Turgut Özal Tıp Merkezi'nde işe başladığını ifade etti.

Melisa Metin, şöyle konuştu:

"Üniversite sınavından sonra hastaneye gelip kayıtlarımı yaptırdım. İş için belgelerimi teslim ettim. Heyet raporumu da aynı şekilde teslim ettikten sonra ağustos ayında işbaşı yaptım. Salı günü beni aradılar, işten çağırdılar, 'başlıyorsunuz' diye. Cuma günü de üniversite yerleştirme sonuçlarım açıklandı. İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığımı öğrendim. Çifte mutluluk yaşadım. Artık beraber yürütmeye çalışacağım. Şu anda hazırlık okuyorum. Beraber yürütüp kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum."

Metin, hastanede gece vardiyasında çalışacağını, okulla birlikte işi yürüteceğini belirterek, "Hocalarımız 'Hem öğrencimizsin hem de personelimizsin' diyorlar. Çok mutlu oluyorum. Beni seviyorlar. Aslında güzel bir şey, temizlik personeli olarak çalışmayı seviyorum. Doktor olarak da çalışırım inşallah." dedi.

"Aramızdaydın ama bu daha özel bir hoş geldin"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yaptı. Koca paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrin Servisinde temizlik görevlisi olarak çalışan Melisa, çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı. Hekimlik çocukluk hayaliydi. Başarısı için kutluyoruz. Aramızdaydın ama bu daha özel bir hoş geldin"

malatya
temizlik gorevlisi
melisa metin
doktor
tip fakultesi
Yorum (5)
Drmert
yanlıs yapmış. eski maaşını alamayacak.
6
Cevapla
doktor
antalya tabibler odasına iletinde öğrenci kızımıza biraz maddi para yardımı yapsın bankada bir ton paraları var ne yapacaklarını bilemedikleri
10
Cevapla
nevzat kulukçu
@drmert siz temizlik görevlisi kadrosuna başvurun o zaman.
7
Cevapla
nevzat kulukçu
imkansızlıklar içinde başarı ve imkanlar içinde çöküş hikayeleri hiç bitmiyor. çocuklara anlatınca da boomer diyorlar.
6
Cevapla
Devrimci Derviş
hayırlı olsun. şu dönemde türkiye'de iş garantisi , ortalama ve üzerinde bir geliri olması açısından tıp iyi bir seçenek.
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir