Medimagazin logo

Tekirdağ'daki hekim sıkıntısı

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ'ın Çorlu, Malkara, Saray ve Şarköy Devlet Hastanelerine 8'i uzman 2'si pratisyen olmak üzere toplam 10 hekim atandığını söyledi
Tekirdağ'daki hekim sıkıntısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
TEKİRDAĞ (İHA) - AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut, Tekirdağ'ın Çorlu, Malkara, Saray ve Şarköy Devlet Hastanelerine 8'i uzman 2'si pratisyen olmak üzere toplam 10 hekim atandığını söyledi.

Tekirdağ'daki doktor sıkıntısının giderilmesi için sağlık bakanlığı nezdinde yoğun girişimlerde bulunduklarını kaydeden AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Başkanı Ziyaeddin Akbulut, bunun sonucu olarak Tekirdağ'a 10 hekim atandığını ifade etti. Akbulut, "Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne 1 Patoloji Uzmanı, 1 göğüs cerrahisi, Tekirdağ Göğüs Hastalıkları Hastanesi'ne 1 biyokimya ve klinik biyokimya uzmanı, Şarköy Devlet Hastanesi'ne genel cerrah uzmanı, Malkara Devlet Hastanesi'ne 1 kulak burun boğaz uzmanı, 1 pratisyen hekim, Çorlu Devlet Hastanesi'ne 1 patoloji uzmanı, 1 enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı, 1 pratisyen hekim, Saray Devlet Hastanesi'ne 1 anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı olmak üzere toplam 10 hekimin atanmasını sağladık. AK Parti olarak, sağlık alanında personel eksikliğini gidermek için bütün imkanlarımızı seferber ettik, eksik olan doktor ihtiyacımızın karşılanması için de önümüzdeki atama döneminde Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimlerimiz sürecektir. En kısa sürede hastanelerimizde eksik olan branşlar tamamlanacaktır" dedi.
tekirdağ'daki
hekim
sıkıntısı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir