Medimagazin logo

Tedavi değil ‘eziyet’

2.5 yaşındaki Yavuz Kurt, zatürre teşhisi konulduğu Hacettepe Hastanesi Çocuk Acil Bölümü’nde oda olmadığı gerekçesiyle 4 gün hastane koridorunda sedyede bekletildi. Baba İzzet Kurt ise duruma isyan etti: “Çocuğuma sedyede ilkel şartlar altında oksijen veriyorlar.”
Kaynak: HÜRRİYET ANKARA
Tedavi değil ‘eziyet’
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yüksek ateş, öksürük ve halsizlik şikayetleriyle 2.5 yaşındaki Yavuz Kurt’u 14 Şubat günü Hacettepe Hastanesi Çocuk Acil Bölümü’ne götüren baba İzzet Kurt, minik Yavuz’un ‘zatürre’ olduğunu öğrendi.
Hastane odalarında yer olmadığı gerekçesiyle 2.5 yaşındaki Yavuz’u yatıramayan baba, gittiği Dışkapı ve Dr. Sami Ulus hastanelerinde de oda bulamadı. Özel bir hastanenin geceliğine bin 100 TL istediği için tekrar Hacattepe Hastanesi’ne dönen baba, 14 Şubat Cuma gecesini oğluyla birlikte, hastane koridorunda geçirdi. Cumartesi ve pazar günlerini ise hastanenin bir köşesinde sedyede yatarak geçiren minik Yavuz, dün ise yer olmadığı için izolasyon odasında bekletildi. Hastane koridorlarında 4 gündür bir sedyede yarı baygın halde yatan Yavuz’un sağlık durumundan endişelenmeye başlayan baba, çocuğuna gerekli ilginin gösterilmemesinden yakındı. “Oda yok” gerekçesiyle kendilerini 4 gün boyunca hastane koridorlarında bekleten hastane yönetimine tepki gösteren baba, yaşadığı 4 günlük süreci şöyle anlattı:

KORİDORDA TEDAVİ

“Çocuğuma akciğer pnomoni (zatürre) teşhisi konuldu, immuner sistem değerleri düşük olmasına rağmen bir türlü aktif tedaviye başlanamadı. Solunum sıkıntısı çeken çocuğuma hastane koridorundaki sedyede ilkel şartlar altında oksijen veriyorlar. Doktorlar çocuğumun durumunun acil olduğunu belirtirken, hastane yetkilileri 4 gündür çocuk bölümünde yer bulunamadığını söylüyor.

KİMSE İLGİLENMEDİ

En son bulaşıcı hastalıktan muzdarip bir çocuğun odasına alabileceklerini söylediler, ama bu da kabul edilebilir bir durum değildi. İmkanım olsa özel hastanede tedavi ettirirdim ama imkanımız yok. Şu anda izolasyon odasında çocuğum yatıyor. Burası tedavi odası değil, sadece teşhislerin yapıldığı geçici bir yer. Ama bir gündür buradayız, geceyi de burada geçireceğiz. Gece gündüz buradayız, sedyelerde yatıyoruz. Hiç kimse ilgilenmiyor.”

tedavi
değil
‘eziyet’
Yorum (3)
murat 124
oysaki cocugun sadece burnu akiyor olsa 1500 ozel hastane ilgilenir 10 000 lerce recete yazar 10 gun sonra kontrole cagirir , evet yapmaliyiz diyip kuala lumpurdan ithal allerji testlerini yapistirip hadi bir de sinus bt mrg usg hatta parazittir belki diye tam batin usg gaita testi vs yaptirilirdi.azicik para olsa kesin yatirmamiz lazim tanisi ile serum baglar 2 gece musaade altinda tutarlardi. ileri saglik sistemine hos geldiniz gecmis olsun efendim..
0
Cevapla
brk
kapitalist sistem budur. paran varsa herşey kolay. yoksa herşey eziyet.
0
Cevapla
postenflamatuar
Ne dönüşüm ama! Elini kolunu sallayan üniversiteye başvurursa üniversitelerde tedavi edilmesi gereken hastaya yer kalmaz. Hastanede yer yok, oda doğal olarak verilmemiş. Hasta yakını afra tafra yapıyor. Hem yer yok diyor hem de hastasını başka hastaneye götürmüyor! Sanırım yapılması gereken yerimiz yok diye hastayı bir eğitim araştırma hastanesine sevk etmektir. Hastanın yaygarasını çekeceğine yer yoktur deyip resmi olarak sevk etmesi gerekiyordu. Üniversitede yönetim zaafı var.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir