Medimagazin logo

Taşeron işçilerden hastanede iş bırakma eylemi

KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesinin önünde toplanan Dev Sağlık-İş üyesi, işçiler 24 saatlik iş bırakma eylemi başlattı
Taşeron işçilerden hastanede iş bırakma eylemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KOCAELİ  - Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesinde taşeron çalışan Devrimci Sağlık İşçileri Sendikası (Dev Sağlık-İş) üyesi işçiler, hastanenin önünde 24 saat iş bırakma eylemi başlattı.

Hastanenin önünde toplanan 150 kişilik grup, çeşitli sloganlar atarak pankart açtı.

Grup adına basın açıklaması yapan Dev Sağlık-iş Kocaeli Bölge Temsilcisi Talat Tunç, öncelikli taleplerinin toplu iş sözleşmesi ve sendikal haklar olduğunu belirterek, hem hükümeti hem de hastane yönetimini bir gün boyunca uyaracaklarını söyledi.

Türkiye'nin her yanındaki hastanelerde 24 saat çalışan, sağlık hizmeti üreten ama yıllardır taşeron şirketler aracılığıyla haklarının gasbedildiğini öne süren Tunç, "Son günlerde Bakanlar Kurulu'na sunulan, Ekonomik Koordinasyon Kurulu'nda son hali verilen torba yasayla taşeron çalışmaya ilişkin düzenlemeler yapılacağına dair masallara inanması beklenenleriz" ifadesini kullandı.

Hastanede 430 taşeron işçi çalıştığını savunan Tunç, "Şu anda katılım yüzde 100. Sadece bir kişiyi acil serviste, 3 arkadaşımızı da ameliyathanede bıraktık" diye konuştu.

Tunç, yarın sabaha kadar iş bırakacaklarını, talepleri yerine getirilinceye kadar eylemlerinin süreceğini sözlerine ekledi.

 

taşeron
işçilerden
hastanede
bırakma
eylemi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir