Medimagazin logo

Tarsus Devlet Hastanesi'nde 6 ayda 779 bin 563 kişi muayene oldu

Tarsus Devlet Hastanesinde bu yılın ilk altı ayında ayakta muayene edilen hasta sayısının 779 bin 563 olduğu öğrenildi.
Kaynak: İHA
Tarsus Devlet Hastanesi'nde 6 ayda 779 bin 563 kişi muayene oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
 

Başhekimi Uzm. Dr. Cehdi Ertong, vatandaşa en sağlıklı hizmet verme noktasında tüm çalışanların canla başla mücadele verdiklerini söyledi.

Devlet Hastanesinin bu yılın ilk altı ayı çalışmaları hakkında bilgi veren Başhekim Ertong, "Hastanemizde İç hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Yenidoğan, Nöroloji, Göğüs hastalıkları, Kardiyoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Cildiye, Psikiyatri, Fizik Tedavi, Aile Hekimliği, Genel Cerrahi, Üroloji, KBB ve Göz hastalıkları, Göğüs cerrahisi, Plastik ve Çocuk Cerrahisi, Kadın Doğum, Kalp Damar Cerrahisi, Dahiliye Yoğun Bakım Cerrahi Yoğun Bakım, Koroner Yoğun Bakım, Çocuk Yoğun Bakım, Yenidoğan Yoğun Bakım (Kuvöz) dallarında bu yılın ilk altı ayında ayakta muayene edilen hasta sayısı 779 bin 563 kişidir. 17 bin 495 kişi ise şifa bularak taburcu olmuş. Ayrıca hastanemiz yatak doluluk oranı ise yüzde 75'i buldu" dedi.

Tarsus Devlet Hastanesinde ise yapılan doğum sayısının normal 941, müdahaleli 21 ve sezaryen yöntemi ile 653 olmak üzere toplam bin 615 doğum gerçekleştiğini belirten Başhekim Cehdi Ertong, "Hastanemizde bu yılın ilk altı ayında ise 186 bin 56 kişi çeşitli ameliyatlar oldu. Ayrıca yine bu yıl içinde 256 kişi hayatını kaybetti" şeklinde konuştu.

Tarsus Devlet Hastanesi Acil Servis kısmında ise 245 bin 495 kişi tedavi olurken, diş polikliniğinde 462 bin 50 kişinin de işlem yaptırdığı belirtildi.

tarsus
devlet
hastanesi'nde
6
ayda
779
bin
563
kişi
muayene
oldu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir