Medimagazin logo

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaygınlaşacak

Önümüzdeki dönemde SGK'lıların daha çok talep edeceği tamamlayıcı sağlık sigortalarının yaygınlaşacağını belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, bu sistemin müşteriler için ayrıcalıklı bir hizmet olacağını belirtti.
Kaynak: SABAH
 Tamamlayıcı sağlık sigortası yaygınlaşacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Genel Sağlık Sigortası (GSS) sisteminde daraltmaya gitme hazırlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı hastanelerde ödenen fark ücretinin yüzde 200'e çıkarılması tamamlayıcı sağlık sigortasını önemini artırdı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Ray Sigorta Genel Müdürü Levent Şişmanoğlu, önümüzdeki dönemde uygulamaya girmesi düşünülen tamamlayıcı sağlık sigortasının giderek yaygınlaşacağını belirtti. Türkiye'deki sağlık sisteminin oldukça sosyal devletçi bir yapıda olduğunu dile getiren Şişmanoğlu, "Tamamlayıcı sağlık sigortası devletin hizmet vermediği sağlık branşlarında ya da ilaçlarda devreye girecek bir sistem. Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye'de az da olsa birkaç şirkette şu an bulunuyor. Fakat hükümetin getireceği yasayla birlikte bu sistem, hemen hemen her sigorta şirketinde olacak" dedi. Önümüzdeki dönemde SGK'lıların tamamlayıcı sağlık sigortasını talep edeceğini ve bunun yaygınlaşacağını ifade eden Şişmanoğlu, "Özellikle özel sağlık poliçeleri olan müşterilerin tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesini satın alacak ilk kitle olacağını düşünüyoruz. Tamamlayıcı sağlık sigortasını alacak olan kişilerin hem kendileri hem de refakatçileri için ayrıcalıklı hizmet imkanları olacak. Örneğin; yatarak tedavi görecek olan kişi dört kişilik oda yerine tek kişilik odada kalmayı tercih ediyorsa, burada tamamlayıcı sağlık sigortası devreye girecek. SGK'nın ödeyeceği ücretin üstünde kalan kısmı müşterinin tamamlayıcı sağlık sigortası karşılayacak" diye konuştu.

'SAĞLIKLI YAŞAM KALİTESİ ARTACAK'

Müşterilerin tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmak için gerekli kontrollerden geçip check-up yaptıracağını söyleyen Şişmanoğlu, "Yapılacak olan check-up'a göre müşterinin primleri belirlenecek. Ve aslında bu uygulama ile birlikte müşterilerin sağlık alanındaki hayat kaliteleri artacak. Herhangi sağlık problemi olup olmadığını öğrenecek. Böylece ileride kendini belli edecek sinsi ilerleyen hastalıkların da önüne geçilmiş olacak ve erken teşhis de yaygınlaşacak" dedi.

tamamlayıcı
sağlık
sigortası
yaygınlaşacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir