Medimagazin logo

Tam ameliyata başlayacaktı ki.... Cihaz arızalı çıktı!

75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde idrar kanalına düşen taşlar alınmak istenen hastanın ameliyatının, teknik ekipmanların arızalanması sonucu gerçekleştirilemediği öne sürüldü.
Tam ameliyata başlayacaktı ki.... Cihaz arızalı çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MUĞLA-Kazıklı Mahallesi'nde yaşayan Ülker Kasap (56), haziran ayında böbrek ağrısı şikayetiyle 75. Yıl Milas Devlet Hastanesinde Opr. Dr. Ersin Konyalıoğlu'na başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu Kasap'ın böbreklerinde bulunan taşın idrar kanalına düştüğü, cerrahi müdahale gerektiği belirlendi.

Kasap, ameliyat için 9 Temmuz'da ameliyathaneye alındı. Narkoz verildikten sonra ameliyata başlamak isteyen Konyalıoğlu, böbrek taşını idrar kanalından almaya yarayan üreteroskopi cihazı ve bağlı ekipmanların çalışmadığını fark etti. Birkaç denemeye rağmen çalıştırılamayan cihaz nedeniyle ameliyat masasında yatan hasta, hekim kararıyla servise gönderildi.

Ameliyathanenin kapısında bekleyen hasta yakınları, kısa süre sonra Kasap'ın müdahale edilmeden geri gönderildiğini öğrenince Konyalıoğlu'na başvurdu. Konyalıoğlu aileye, ameliyatın arızalanan cihaz nedeniyle yarım kaldığını bildirdi. Bir gün müşade altında kaldıktan sonra taburcu edilen Kasap, evine döndü.

Kasap'ın, durumunun acil olmaması nedeniyle daha sonra ameliyat edileceği öğrenildi.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Gençarslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığının düzenlemesiyle tıbbi cihaz alımlarında yetkinin Kamu Hastaneleri Birliğine geçtiğini belirtti.

Hastanın yaşadığı mağduriyet üzerine cihazın arızalandığını Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine ilettiklerini anlatan Gençarslan, "Yeni düzenlemeyle hastanemizin cihaz alımları genel sekreterlik üzerinden yapılıyor. Genel sekreterliğimizin ihtiyaç olduğuna karar vermesi durumunda ihaleye çıkması gerekiyor. Bu sürecin ardından yeni cihaz temin edilebilir" dedi.

tam
ameliyata
başlayacaktı
ki....
cihaz
arızalı
çıktı!
Yorum (4)
hbö
"o ondan böyle oluyor da, bu bundan şöyle oluyor." "şöyle olsaydı öyle olmazdı da, böyle olsaydı şöyle olurdu." ya, birlikmiş kamu imiş, o kadar sistem kurdunuz, yine de eksik var. bir sürü bahane. ne anladım bu işten.
0
Cevapla
doktor
benım bıldıgım saglık sıstemı super ıse hemen dıger yedek cıhaz ıle devam edılır demek kı neymıs saglıkta afganıstan duzeyındeyız, amerıka hayal
0
Cevapla
port
hastanelere en ucuz mantığıyla cihaz alınıyor.böbreğinde taş olan adam satmıştır hastaneye o cihazı.eğer öyleyse eden bulmuştur.hastaneler ihale yönetmeliklerinden dolayı hurdalarla doldu.herkes farkında ama kimsenin işine gelmiyo kral çıplak demek.ama hastanede o aletin altına yatınca vay babo.müstehaktır.
0
Cevapla
MURAT BAŞAK
VAY HALİMİZE DEMEK Kİ ÖLDÜĞÜMÜZ ZAMANDA HERHALDE GENEL SEKRETERLİK TALEP OLURSA İHALE ÜZERİNDEN DEFİN YAPACAK :D
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir