Medimagazin logo

Taburcu eden hastaneye soruşturma

Sağlık Bakanlığı, 11 yaşındaki 8 aylık hamile çocuğu kendi imzasıyla taburcu eden Bolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne müfettiş gönderiyor.
Kaynak: HÜRRİYET
Taburcu eden hastaneye soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAĞLIK Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı, “11 yaşında 8 aylık hamile” haberi üzerine müfettiş görevlendirerek soruşturma başlattı. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Recep Akdağ’ın talimatıyla Teftiş Kurulu’nca müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Hastanede kalması gerekirdi

Açıklamada, konunun bütün ayrıntılarının bakanlık tarafından titizlikle takip edildiği kaydedildi. Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı bir köyde oturan 11 yaşındaki Z.Ç. rahatsızlanınca, kaldırıldığı Bolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde 8 aylık hamile olduğu anlaşılmıştı. Ailesinin isteğiyle birlikte yaşadığı 25 yaşındaki E.D. ile hastaneye gelen Z.Ç.’yi doktorlar yatırmak istemiş, ancak E.D.’nin buna karşı çıkması üzerine imza attırarak taburcu etmişlerdi.

taburcu
eden
hastaneye
soruşturma
Yorum (13)
faydasız
imzayı almak da yetmiyor herhalde,daha ne yapmak lazım yatağa mı bağlasalardı,istemeyen gitsin arkadas
0
Cevapla
gunduz
Bu tür hastalar kesinlikle görüldüğü anda hastane polisine bildirilmeli..Gitmek istiyorsa gider tabi ama polis tarafından soruşturma başlatılmalı..
0
Cevapla
baran ince
ne yani zorla mı tutsalardı.ya da eve mi götürselerdi.ya da ergenekoncu diye silivride özel odada mı kalsaydı.
0
Cevapla
onur yıldız
Yatagamı Baglasaydık! Bu nasıl bır yorumdur,nasıl bır vıjdandır kendı yakınının basına gelse bu yorumu emınım yapmazdın arkadas 11 yasında bır cocuk hamıle altını cızıyorum ÇOCUK Taburcu etmeden önce Kolluk kıvvetlerını aradınmı övunuyoruz fakulte mezunuyum vsvs dıye muayneyı yapanda 6 yıl tıp okumus 1 yıl ahzırlık ossde yuksek puan 5 yıl ıhtısas hukuksal sorumluluklarının bılıncınde demektır her haberde dırek kayırmaya gecersenız nerde kaldı eşitlik nerde kaldı tarafsızlık elını vıjdanına koyacaksın 11 yasında kız 8 aylık hamıle yanı 1o yasındayken cınsel ılıskıye girdirilmiş.Gerısını vijdanına ve sitedeki diğer saglık mensubu arkadaslara bırakıyorum.
0
Cevapla
Kamil Tas
10 yaşındaki kıza 20 kişi tecavüz edince kendi rızası oluyor. 11 yaşında olunca hastaneden kendi rızası ile çıkamıyor. Her ikisi de yanlış tabi ki de velisi de imza atmıştır/attırılmıştır ya da hasta tedavisini reddedip kaçmıştır diye tutanak tutulur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir