Medimagazin logo

Suçlanan doktor kendini savundu

Mersin'de, diş tedavisi için gittiği hastanede anestezi uygulaması sonrası yapılan operasyonun ardından uyandırılamayan 5 yaşındaki çocukla ilgili suçlamaların hedefi olan doktor kendini savundu.
Suçlanan doktor kendini savundu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MERSİN-Anestezi uzmanı F.Z., görev yaptığı hastanede engelli çocukların da tedavisini yaptıklarını belirterek, "Oğuzhan da otizm tedavisi görmüş bir çocuk olduğu için, diş tedavisi anestezi uygulanarak yapıldı. Anestezide önceden öngörülemeyen sorunlar oluşabiliyor. Burada da çok ender görülen (150 binde 1) bir durum oluştu. Böyle bir durumla ilk kez karşılaştık. Ancak gerekli tüm müdahaleler o sırada hastanemizde yapıldı. İddia edildiği gibi çocuk oksijensiz kalmadı çünkü bilinçli anestezi uygulandı. Çocuk zaten kendi solunumunu yapıyordu, solunumu hiç kaybolmadı. Biz kasılmalar üzerinde durduk. Ve hemen bir özel hastaneye sevk ettik" dedi.


Çocuğun daha sonra MEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne götürüldüğünü ifade eden F.Z., Oğuhan'ın durumunu burada da takip ettiklerini dile getirerek, "Oradaki doktorlardan aldığım bilgiye göre, durumu iyiye gidiyor. Yakında uyandırılacağını söylediler. Sürekli olarak görüşüyoruz ve durumu hakkında bilgi alıyoruz. İddia edildiği gibi bir ihmal söz konusu değil. Ümit ediyoruz ki, Oğuzhan uyandığında eski sağlığına kavuşacak" diye konuştu.

malign hipertermi
anestezi
Yorum (1)
Can
Ufak çocuklarda,mental retardelerde ve aşırı tedirgin hastalarda genel anestezi ve bilinçli sedasyondan başka yol yoktur.ortaya çıkan malign hipertermi ne yazıkkı tedavisi imkansız ve önceden öngörülemeyen bir komplikasyon.Doktorların en ufak bir hatası yok.bizlerde bu yolla tedaviyi yüzlerce kez uyguladık.Lokal anestezinin bile yüzlerce komplikasyonu var vede ne zaman çıkacağını allahtan başka kimse bilemez.umarım çocuk sağlığına kavuşur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir