Medimagazin logo

Statinler, yaşlandırıyor

ABD’deki Tulane Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, kolesterol seviyesini düzenlemek için kullanılan kalp ilaçları (statinler), vücudun mental ve fiziksel yaşlanmasını hızlandırıyor.
Kaynak: SABAH
Statinler, yaşlandırıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Vücudun kendisini onarmasını, yeni kemik ve kıkırdak oluşumunu, kas ve hafıza gelişimini sağlayan kök hücrelere zarar verdiği iddia edilen bu tip ilaçların ayrıca yan etki olarak diyabet, katarakt, karaciğerde fonksiyon bozulması, eklem ağrıları ve hafıza kaybı gibi hastalıkların oluşmasına sebebiyet verdiği belirtildi.

statinler
yaşlandırıyor
Yorum (1)
Ahmet Rasim Küçükusta
KOLESTEROL İLAÇLARI KÖK HÜCRE FONKSİYONLARINI DA BOZUYOR Haberden bir şey anlamak mümkün değil, dileyenler araştırmanın teferruatını ve yorumumu sitemden okuyabilirler. Kolesterol ilaçları olarak bilinen statinlerin kök hücrelerin farklılaşmasını ve DNA tamir genleri ekspresyonunu bozduğu, hücre yaşlanması ve hücre ölümünü artırdığı bildirildi. Bu, vücut fonksiyonlarının allak bullak olması anlamına geliyor. Statin meftunlarının hiç değilse bu çalışmadan ders almalarını diliyorum. Kaynak: http://ahmetrasimkucukusta.com/2015/09/28/yazilar/tip-yazilari/kolesterol/kolesterol-ilaclari-kok-hucre-fonksiyonlarini-da-bozuyor/
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir