Medimagazin logo

Staj yaptığı hastanenin yöneticisi oldu

Batman'da Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Batman Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde staj yapan Mehmet Halit Demir, 20 yıl sonra aynı hastaneye yönetici olarak atandı
Staj yaptığı hastanenin yöneticisi oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Batman'da Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra Batman Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde staj yapan Mehmet Halit Demir, 20 yıl sonra aynı hastaneye yönetici olarak atandı.

Girdiği üniversite sınavında kazandığı sağlık memurluğu bölümünü bitiren Demir, mezun olduktan sonra iş bulamadığı için ders çalışmayı sürdürdü.

Yeniden sınava giren Demir, Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümüne birincilikle girme başarısını gösterdi.

Üniversitede okurken bir yandan da hazırlandığı Devlet Memurluğu Sınavını kazanan Demir, 2001 yılında Kilis'te sağlık memuru olarak göreve başladı.

Demir, bir süre Kilis ve Batman'ın Gercüş ilçesinde görev yaptıktan sonra girdiği uzmanlık sınavında başarılı oldu.

Gaziantep Tıp Fakültesi'ne 2005 yılında yeniden dönen Demir, asistanlığını yaptıktan sonra geldiği Batman'da 2 yılı aşkın süre devlet hastanesinde çalıştı.

Yaklaşık 8 ay önce Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne müdür olarak atanan Demir, AA muhabirine, staj yaptığı hastaneye yönetici olarak atanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

"Stajyer olarak görev yaptığım hastanenin yöneticisi olmam zor ve zahmetli bir süreçti. Hem okudum hem de azimle çalıştım, gerisi kendiliğinden geldi. Çok mutluyum" diyen Demir, çok çalışarak bu başarıyı elde ettiğini vurguladı.

 

staj
yaptığı
hastanenin
yöneticisi
oldu
Yorum (1)
ali
Ben hastane çalışanı olarak, işin başka bir ilginç tarafını yazacağım. kos koca hastaneye hiç bir idarecilik tecrübesi olmayan birinin getirilmesi son derece yanlış. 3-5 gün sonra sıkışınca kaçacak. Eski başhekim tecrübesiyle iyi işler başardı. Yerine getirilen yeni başhekimin bu hastaneyi yönetebilme ihtimali %5. (görünen köy klavuz istemez)
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir