Medimagazin logo

Şişli Etfal'den kanser ilacı çalıp sattılar

İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kanser hastalarına ait ilaçları dışarıda anlaştıkları eczanelere sattığı saptanan sağlık memuru Özgür A. ile temizlik görevlisi Cihan P. hakkında 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Kaynak: SABAH
 Şişli Etfal'den kanser ilacı çalıp sattılar
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Büyük Çocuk Kliniği'nde görev yapan Özgür A., 2012'nin nisan mayıs ve haziran aylarında onkoloji, nefroloji ve gastroenteroloji bölümünde yatan hastalar için yazılan reçetelere eklediği ilaçları hastanenin eczanesinden temizlik görevlisi Cihan P.'ye aldırdı. Eczaneden aldıkları ilaçları Özgür A.'nın arabasının bagajında saklayan ikili, kanser gibi ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılan pahalı ilaçları hastane dışında anlaştıkları eczanelere satarak haksız gelir elde etti. İl Sağlık Müdürlüğü, hastane içinde kullanılmadığı belirlenen ilaçların kim tarafından talep edildiğinin saptanmasını istedi. Bunun üzerine 6 hastane çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı.

10 YILA KADAR HAPİS
Yaklaşık 2 yıl süren soruşturma sonunda haksız kazanç elde eden Özgür A. ve suça ortaklık eden Cihan P. yakayı ele verdi. Özgür A.'nın ihbar edilen ilaçları HBYS Sistemi üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifresiyle talep ettiği belirlendi. Dört şüpheli hakkında takipsizlik kararı verilirken, Özgür A. ve Cihan P. hakkında "nitelikli dolandırıcılık" iddiasıyla 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Özgür A. ve Cihan P., önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

şişli
etfal'den
kanser
ilacı
çalıp
sattılar
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir