Medimagazin logo

Simav'da hastane yeri tartışmaları

Simav Belediye Meclisi, yaklaşık 2 yıldır ilçede devam eden hastane yeri arayışları doğrultusunda belediyeye ait otogarı uygun buldu.
 Simav'da hastane yeri tartışmaları
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Kararın, Meclis'ten oy birliğiyle çıktığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Kasım Karahan, uzun zamandır hastane yeri arayışlarının sürdüğünü ve nihayet otogar alanın uygun görüldüğünü söyledi.

Yeni yerin ilçe sakinleri için yürüyüş mesafesinde olduğunu ifade eden Karahan, şöyle devam etti:

"Eczacılar başta olmak üzere, birçok esnaf başka yerlere taşınma gereği duymayacak. İlçe ekonomisi ve esnaflar açısından sorunlar yaşatmayacak bir yer arayışı bugüne kadar sürdü. Bakanlık yetkilileri, yapılan son görüşmelerde otogarın Belediye Hizmet Alanı'ndan çıkarılarak, 'Sağlık Yatırım Alanı' olması için imar değişikliği istedi. 4 Eylül Ortaokulu ile arada kalan yol, otogar arsasına katılarak, Bakanlık yetkilileriyle imzalanan ortak protokol hayata geçirilecek. Meclis üyelerimizin verdiği karar, ilçe halkı açısından tarihi bir karar olmuştur."

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Yağcı da yeni inşa edilecek hastanenin yürüş mesafesinde olmasını olumlu bulduklarını ve kent için hayırlı olması temennisinde bulunduğunu bildirdi.

simav'da
hastane
yeri
tartışmaları
Yorum (1)
hbö
derenin içine yapmayın. yeri eşeleyip hastaneyi iyice yere gömmeyin. şehrin dışında insanların uzağına da yapmayın. adam gibi güzel bir yere yapın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir