Medimagazin logo

SGK Muğla İl Müdürü'ne silahlı saldırı

Sosyal Güvenlik Kurumu Muğla İl Müdürü Naci Şahin, bu sabah makamında silahlı saldırıya uğradı. Kurşunların hedefi olan Şahin saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Hala binada olan ve Balıkesir hariç tüm Ege il müdürlerini rehin alan saldırganı güvenlik güçleri ikna etmeye çalışıyor.
Kaynak: HÜRRİYET
SGK Muğla İl Müdürü'ne silahlı saldırı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Saldırganın aynı kurumda şef olarak çalışan Hasan S. olduğu belirtildi. Hasan S.'nin makam odasında dört kişiyi rehin tuttuğu ve içeri kimseyi almadığı kaydedildi. SGK Muğla İl Müdürü Naci Şahin'e silahlı saldırıda bulunan şüphelinin rehin aldığı kişiler arasında “SGK İl Müdürleri Aylık Koordinasyon Toplantısı”na katılan 4 il müdürünün de bulunuyor.

SALDIRI NASIL GERÇEKLEŞTİ

Saat 09.30 sıralarında binanın  ikinci katında toplantıda bulunan Şahin'e, aynı kurumda şef olarak çalıştığı  belirtilen H.S. silahla ateş açtı. Şahin saldırıda ağır yaralandı ve sonrasında hayatını kaybetti.

Yakındaki Muğla Devlet Hastahanesi'nden gelen ambulanslarda bulunan  sağlık ekipleri, Şahin'e müdahale etmek için binaya girdi. Bazı çalışanlar göz yaşları içinde binayı terk etti. 
         
ÖZEL TİM BİNAYA GİRDİ
        
Saldırganın, konuşmak için binaya bir gazeteci getirilmesini istediği  belirtildi. Öte yandan, olay yerine çok sayıda polis ekibi gelirken, 10 kişilik özel  harekat timi binaya girdi

sgk
muğla
i̇l
müdürü'ne
silahlı
saldırı
Yorum (1)
A.D
Vefat eden arkadaşa Allah tan rahmet diliyorum. Nedenini bilemiyoruz. Acaba birtakım hukuksuzlukların patlamasıymıydı, çıkarmı? İster Sağlık Bakanı ol, kim olursan ol, hukuka ve insanlara saygıyı bırakmayacaksın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir