Medimagazin logo

SGK indirime gitti ameliyat çıkmaza girdi

Her türlü idrar sızıntısı olarak tanımlanan idrar kaçırma, özellikle çalışma hayatı içindeki kişilerde hayat kalitesini etkileyen en önemli sebeplerden. Nedeni tespit edildikten sonra tedavisi çok başarılı olan idrar kaçırma ameliyatları ise SGK'nın ameliyatlarda kullanılan bir malzemede indirime gitmesi nedeniyle çıkmaza girdi.
Kaynak: HÜRRİYET
SGK indirime gitti ameliyat çıkmaza girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yapılan çalışmalarda idrar kaçırma yaşayan hastaların neredeyse tüm aktivitelerini idrar kaçırmaya göre planladıkları, bu sebeple çalışma hayatından çekinmeleri, aile içinde ve eşler arasında ciddi problemler yaşamaları ve hatta erken emeklilik düşünmeleri gibi sonuçlar doğurabiliyor.

SGK İNDİRİME GİTTİ AMELİYATLAR ZORA GİRDİ
 
Ürolojik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Alıcı; Prostat operasyonları sonrası  şiddetli idrar kaçırma tarifleyenlerde, etkinliği fazla olan sfinkter önerilmektedir. Sfinkter ameliyatları ve malzemeleri yakın zamana kadar SGK tarafından karşılanarak yapılabiliyordu fakat SGK’nın yapmış olduğu indirim nedeni ile sfinkter temini mümkün olmadığından son dönemde yapılamıyor. Türkiye'de bir çok insanı ilgilendiren  ve yaşam kalitesi açısından büyük önem taşıyan bu sağlık sorununun tedavisi için, durumun yeniden değerlendirmesi bir gereklilik olmuştur.”

SFİNKTER AMELİYATLARIYLA TAMAMEN KURTULABİLİYORLAR

Bu problemi yaşayan hastaların doktora başvurmasının son derece önemli olduğunu belirten Ürolojik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Alıcı; “İdrar kaçırma problemi yaşayan kimselerin doktora başvurması sonrasında, yapılan sfinkter ameliyatları ile sağlığına tam anlamıyla  kavuştuğunu  belirtiyor.

TEDAVİ ŞANSI ÇOK YÜKSEK

Ürolojik Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Alıcı; “Öncelikle belirtilmesi gereken, idrar kaçırma nedeni belirlendikten sonra tedavi olasılığının genelde çok yüksek olduğudur. Bunu öncelikle belirtmemizin sebebi, idrar kaçırma nedeniyle hastaların bir sağlık kuruluşuna veya hekime başvurma oranının çok düşük olmasıdır” diyor. Prof. Dr. Alıcı, bu hastaların tedavilerinin yapılamaması idrar kokmalarına sonuçta sosyal hayattan çekilmelerine sebebiyet veriyor. Bu durum ise depresyonun kaçınılmaz hale gelmesine sebebiyet veriyor.

sgk
indirime
gitti
ameliyat
çıkmaza
girdi
Yorum (3)
cengiz
SGK artık önümüze engel koymaktan vazgeç.yetti artık.üç kuruşluk hesabın insanların yaşam kalitesinden daha önemli değil.bu işi adam gibi yapacaksan yap,yapmayacaksan bırak.
0
Cevapla
Mücahit Altuntaş
Sağlık harcamalarındaki artış tablodan net görünüyor. Sağlıkta işlem sayısı son on yılda üç kat arttı ! Krediye bağımlı ve dış açık veren ülkemizde kriz durumunda sağlık harcamaları bu artışı karşılayabilecek mi? Türkiyede sağlıta dışarı bağımlı mı?İhraç ürünlerimiz dışardan satın aldığımız ürünlerin kaçta kaçını karşılıyor ? Performans sistemi , malpraktis , defansif tıp , sağlıkta empati ve eşgüdüm kavrmaları , şiddet bu artan maliyetle ilişkili mi ? Sağlıkta dönüşümle ilişkili mi? Sağlık sistemiyle ilgili yazmak ! siyasal bir konu mu ? , kamusal bir görev mi ? müptezellik mi? Dr.Mücahit Altuntaş Kaynaklar... Sağlık harcamalarında artış.Milyar dolarlardan bahsediyoruz !!! http://www.medimagazin.com.tr/authors/murat-ugurlu/tr-kamu-saglik-harcamalarinda-2012-yili-degerlendirmesi-ve-2013den-beklentiler-72-109-3357.html http://www.bianet.org/bianet/siyaset/120649-ilac-4-tedavi-harcamalari-7-ye-katlandi
0
Cevapla
murat celikten
Firma az kazansin ama kendi kazansın.düşen fiyat bile çoktur. Seve seve verecekler malzemeyi... beş liralık malzemeyi 505 liraya alma devri bitti artık.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir